Zavřít reklamu

Samsung začal nedávno pracovat na nové továrně na výrobu čipů v Texasu, a která ho bude stát 17 miliard dolarů (zhruba 408 mld. Kč). Tím však investice korejského obra ve druhém největším americkém státě podle všeho nekončí. Samsung zde má totiž údajně v plánu v příštích více než deseti letech vybudovat až jedenáct dalších čipových továren.

Jak informuje web Austin American-Statesman, Samsung by mohl v Texasu postavit 11 továren na výrobu čipů za závratných 200 miliard dolarů (přibližně 4,8 bilionu Kč). Podle předložených dokumentů státu by mohl vytvořit přes 10 tisíc pracovních míst, pokud dodrží všechny své plány.

Dvě z těchto továren by mohly být postaveny v hlavním městě Texasu Austin, kde by Samsung mohl investovat zhruba 24,5 mld. dolarů (asi 588 mld. Kč) a vytvořit 1800 pracovních míst. Devět zbývajících by mohlo stát ve městě Taylor, kde by společnost mohla investovat okolo 167,6 mld. dolarů (přibližně 4 bil. Kč) a zaměstnat kolem 8200 lidí.

Pokud půjde vše podle navrženého plánu Samsungu, první z těchto jedenácti továren začne fungovat v roce 2034. Vzhledem k tomu, že by se stal v Texasu jedním z nejvýznamnějších investorů, mohl by získat daňové úlevy ve výši až 4,8 mld. dolarů (přibližně 115 mld. Kč). Připomeňme, že Samsung v Texasu, konkrétně ve zmíněném Austinu, už jednu továrnu na výrobu čipů má a provozuje ji zde již více než 25 let.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.