Zavřít reklamu

Celosvětová krize vede ke snížení poptávky po produktech napříč odvětvími. Společnosti jako Samsung se tomu musejí přizpůsobit. Již dříve se v éteru objevily zprávy, že korejský technologický gigant významně omezuje produkci smartphonů. Nyní to vypadá, že podobným tlakům čelí v dalších částech byznysu.

Podle webu The Korea Times omezuje Samsung kromě telefonů i výrobu televizorů a domácích spotřebičů. K tomuto kroku prý musel přistoupit kvůli složitým globálním ekonomickým podmínkám. Na poptávku tlačí i nejistota ohledně konfliktu mezi Ukrajinou a Ruskem.

Průzkum trhu také ukazuje, že obrat zásob Samsungu ve druhém čtvrtletí letošního roku trval průměrně 94 dní, což je o dva týdny více než loni. Doba obratu zásob je počet dní, za něž se zásoby, jež jsou na skladě, prodají zákazníkům. Nákladové zatížení výrobce se snižuje, pokud je obrat zásob kratší. Data korejského obra ukazují, že tyto produkty se prodávají mnohem pomaleji než předtím.

Podobný trend lze vidět i u smartphonové divize Samsungu. Podle nové zprávy má momentálně na skladě kolem 50 milionů telefonů, o které není zájem. To je zhruba 18 % očekávaných dodávek pro letošní rok. Samsung již údajně snížil výrobu smartphonů na tento rok o 30 milionů kusů. Odborníci předpokládají, že globální ekonomická situace se bude nadále zhoršovat. Jak dlouho tento stav potrvá, je v tuto chvíli ve hvězdách.

Související články

Dnes nejčtenější

.