Zavřít reklamu

Samsung u loňského Galaxy Z Flipu výrazně zvětšil vnější displej, čímž jej učinil podstatně použitelnějším. U jeho letošního nástupce v tomto ohledu změna nenastala, a i když se nadstavba One UI za poslední rok zlepšila, funkcionalita vnějšího displeje čtvrtého Flipu je stále dost omezená. S tím by nyní mohla pomoci aplikace CoverScreen OS, původně vyvinutá pro loňský Flip.

Aplikace CoverScreen OS, kterou vytvořil vývojář webu XDA Developers vystupující pod přezdívkou jagan2, přináší na vnější displej třetího a nyní i čtvrtého Flipu plnohodnotný launcher se šuplíkem aplikací, podporu widgetů třetích stran a samostatnou kartou pro přehrávání médií. Aplikace umožňuje uživatelům spouštět „appky“ přímo na vnějším displeji. To má potenciál nejen ušetřit drahocenný čas strávený odpovídáním na „esemesky“, ale také omezit opotřebení telefonu tím, že jej nebudete muset otvírat pokaždé, když potřebujete něco udělat.

Dalšími užitečnými funkcemi jsou obrazovka s ID volajícího pro aplikace jako WhatsApp a Telegram, podpora plnohodnotné QWERTY klávesnice a navigačních gest nebo Edge Lighting (osvětlení hran displeje) pro notifikace. Pokud pracujete v režimu Samsung Flex, můžete pokračovat v používání vnějšího displeje s aplikací CoverScreen OS, i když se používá hlavní obrazovka.

I když CoverScreen OS poměrně zásadně vylepšuje uživatelskou zkušenost s vnějším displejem dvou posledních Flipů, nedokáže zcela překonat omezení, které představuje jeho relativně malá velikost 1,9 palců. Před uvedením nového Flipu na scénu se spekulovalo o tom, že jeho vnější displej bude velký alespoň 2 palce, což se nakonec ke zklamání mnohých nepotvrdilo. Tak možná příště u Flipu5.

Galaxy Z Flip4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.