Zavřít reklamu

I když se nám počasí poněkud zkazilo, léto rozhodně nekončí. Tento trik navíc použijete v jakoukoli roční dobu, ať už jste v hlubokých lesích, nebo na vrcholcích hor, tedy v létě i v zimě nebo kdykoli jindy, a to u nás i v zahraničí. Víte tedy, jak se dovolat z míst, kde je špatný signál? 

Jedná se o nouzové řešení v těch případech, kdy si potřebujete zavolat pomoc nebo musíte vyřídit nějaký jiný telefonní hovor i z toho místa, kde běžně signál nemáte nebo je ten velmi slabý. Problém zde spočívá v tom, že různé vysílače mají různé sítě. V České republice je silně rozšířeno 4G/LTE a aktuálně se pracuje na širokém zavádění 5G, nicméně 2G je prakticky všude. Ano, pořád narazíte na místa, kde není signál žádný (třeba v okolí Kokořínska), ale těchto míst pořád ubývá.

Máte-li tedy na svém zařízení zapnuty sítě 3G (jejichž provoz se ukončuje), 4G/LTE a 5G, pak se váš telefon připojuje právě k těmto sítím, a to i když je jejich signál špatný. Přepnete-li se ale na prosté 2G, což u telefonů s Androidem uděláte vypnutím mobilních dat, pak se připojíte právě jen do 2G sítě, jejíž pokrytí je o poznání lepší. Ano, platí zde, že přijdete o internetové připojení, ale na tu chvilku, kdy si vyřídíte onen důležitý telefonní hovor nebo odešlete klasickou SMS, to asi zvládnete.

Kdybyste si pak chtěli zkontrolovat pokrytí České republiky tuzemskými operátory, jejich mapy si můžete rozkliknout pod odkazy níže. 

Dnes nejčtenější

.