Zavřít reklamu

YouTube je jednou z největších a nejznámějších služeb Googlu, která nabízí mimo jiné návody, hudební videa, herní streamy, recenze produktů, či dokonce pořady pro děti. Platforma se stala hlavním zdrojem zábavy pro děti do té míry, že influenceři dokonce nabízejí zábavná videa, na nichž si jejich rodiny hrají s hračkami. Ne všechen obsah je ale prospěšný a možná nebudete chtít, aby vaše děti měly přístup k celé knihovně služby.

Google do YouTube implementoval několik rodičovských kontrol, aby ochránil diváky, včetně Omezeného režimu (Restricted Mode), který zakazuje jakákoli videa, která by mohla zahrnovat obsah určený pouze pro dospělé. I když je tato funkce skvělá pro ty, kteří chtějí filtrovat obsah, může být frustrující, pokud ji chcete vypnout. Žádné obavy, vypnout ji možné je.

Tvůrci mají řadu možností, když na své YouTube kanály nahrávají obsah. Aby zabránili možnému odstranění videa, musejí dodržovat zásady komunity, takže pokud jejich videa mají sexuální či jinak „dospělý“ obsah, je nutné je tak označit. YouTube tato videa poté odfiltruje ze sekce doporučených videí diváka, pokud je Omezený režim zapnutý. Diváci nebudou moci videa vidět ani k nim přidávat komentáře.

Omezený režim je volitelnou službou pro diváky již od roku 2010. I když se nezapíná automaticky, může být povolen, pokud používáte zařízení poskytnuté veřejnou institucí, jako je například knihovna nebo škola. V některých případech, zejména u veřejných připojení k internetu, nastavuje Omezený režim správce sítě. Pokud je váš účet Googlu spojen s aplikací rodičovské kontroly Family Link, nebudete moci Omezený režim vypnout, aniž by správce účtu změnil nastavení.

Je třeba dodat, že Omezený režim není to samé co věkové omezení. Na rozdíl od Omezeného režimu věkově omezená videa vyžadují, aby se diváci přihlásili a ověřili, že jsou starší 18 let. To nicméně odemkne účet a umožní přístup ke všem videím. Videa s citlivým obsahem, nelegálními látkami, násilným obsahem, vulgárním jazykem a dalším obsahem, který pro děti představuje riziko, musejí být označena pro diváky starší 18 let. Pokud diváci nebo moderátoři uvidí obsah, který měl být takto označen, označí jej a dotyčného tvůrce varují.

  • Přihlaste se ke svému účtu na YouTube.
  • Klepněte na svou profilovou ikonu v pravém horním rohu obrazovky.
  • Jděte do Nastavení.
  • Klepněte na Obecné.
  • Otevřete možnost Rodičovská nastavení.
  • Vypněte Omezený režim.

V USA mohou měnit nastavení Omezeného režimu pouze majitelé účtů starší 13 let. YouTube se snaží nezletilé diváky chránit a dodržovat minimální věkové požadavky, se kterými přichází Google. Filtr je aplikován na každé zařízení zvlášť, takže pokud využíváte i tablet, je nutné tam postupovat stejně. Mějte také na paměti, že ani Omezený filtr není 100%, pokud jej svým ratolestem zapnete.

Dnes nejčtenější

.