Zavřít reklamu

Google spouští individuální firemní předplatitelský plán své sady kancelářských nástrojů Workspace ve vybraných zemích Evropy. Činí tak zhruba rok poté, co tento plán představil mimo jiné v USA a Kanadě.

Google službu Workspace Individual spustil v červenci roku 2021 pro velmi malé firmy (chcete-li živnostníky), které používají e-mailové adresy @gmail.com pro práci a potřebují prémiové funkce napříč aplikacemi jako Gmail, Kalendář, Google Meet a brzy i Dokumenty Google. Jako první byla zpřístupněna v USA, Kanadě, Mexiku, Brazílii, Japonsku a později v Austrálii, a to za cenu 10 dolarů měsíčně. Nyní je nově dostupná v šesti evropských zemích, konkrétně Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii a Švýcarsku.

Gmail v rámci tohoto plánu nabízí vícenásobné odesílání a přizpůsobitelné layouty ideální pro e-mailové zpravodaje, kampaně a oznámení, Kalendář rezervací schůzek s cílovou stránkou, Google Meet delší skupinové hovory (až do 24 hodin), nahrávání, automatické vylepšení zvuku, jako je potlačení hluku, a možnost připojit se ke schůzce po telefonu. Pokud jde o Dokumenty Google, ty přidávají zabudovaný systém elektronických podpisů – uživatel může požadovat a přidávat podpisy a také sledovat stav dokončení. Google tyto funkce postupně zavedl do dalších plánů pro podnikové zákazníky. Google při příležitosti spuštění Workspace Individual v Evropě uvedl, že v následujících měsících službu zpřístupní ve více zemích. Je tak možné, že se jí dočkáme i ve střední Evropě.

Dnes nejčtenější

.