Zavřít reklamu

Zvnějšku nemusí ohebný OLED panel nové skládačky Samsungu Galaxy Z Fold4 vypadat příliš odlišně od toho, který používá jeho předchůdce. Má stejnou velikost i stejný záhyb. Ve skutečnosti je však poměrně zásadně vylepšený.

Čtvrtý Fold používá ohebný displej s názvem Eco2 OLED Plus, který vyrobil Samsung Display. Tento displej je oproti předchozímu vylepšený tak, aby byl odolnější a měl vyšší vnímaný jas. Je postaven na technologii integrovaného polarizačního OLED panelu Samsungu a oproti Eco OLED Plus panelu třetího Foldu má zvýšenou propustnost (vnímaný jas konkrétně zvyšuje propustnost červených a modrých pixelů). I když maximální jas nového panelu není vyšší než u toho předchozího, zvýšená propustnost spojená s kontrastním poměrem a dalšími prvky jej činí subjektivně jasnějším.

Kromě toho je nový panel také energeticky efektivnější. Toho Samsung dosáhl použitím nových organických materiálů. Výsledkem je lepší výdrž baterie. Technologie UPC Plus Samsungu Display též zvyšuje vnímané rozlišení o 40 %, pročež se fotky pořízené poddisplejovým fotoaparátem zdají být jasnější (při stejném rozlišení jako minule, tedy 4 MPx).

Hlavní obavou je obvykle u ohebných displejů odolnost. Samsung Display je proto důkladně testuje, aby zajistil, že budou bezchybně fungovat ve všech prostředích. Tentokrát kladl zvláštní důraz na odolnost při extrémně vysokých teplotách. Panel Eco2 OLED Plus byl testován a oficiálně verifikován světoznámou testovací a certifikační společností Bureau Veritas na odolnost 150 tisíc ohybů při teplotě 60 °C. Panel si tak dokáže udržet svůj výkon při extrémních teplotách od -20 do +60 °C.

Vylepšení, která nová zařízení přinášejí, se nikdy nemusejí zdát dostatečná. Ne vždy se přesně ví, jak byly komponenty tvořící dané zařízení vylepšeny. V případě nového Foldu je každopádně evidentní, že se může chlubit jedním z nejlepších ohebných panelů současnosti.

Galaxy Z Fold4 předobjednáte například zde

Dnes nejčtenější

.