Zavřít reklamu

Aplikace Googlu pro hráče androidových her Hry Google Play zaznamenala již 5 miliard stažení. Nového milníku dosáhla také populární komunikační aplikace Google Meet.

Aplikace Hry Google Play byla spuštěna v roce 2013 a zamýšlena byla právě jako konkurent herní sítě Applu Game Center. Nabízí také několik sociálních funkcí, zavádí do her achievementy a nabízí návrhy na nové hry.

V poslední době je aplikace jako výchozí nainstalována na většině zařízení s Androidem, což nepochybně přispělo k tomu, že zaznamenala už miliardy stažení. O uplynulém víkendu dosáhla dalšího významného milníku, jímž je 5 miliard stažení. V posledních letech začala „appka“ měnit způsob, jakým s ní hráči i vývojáři komunikují, a vypíná API rozhraní svých serverů pro více hráčů. Loni pro ni Google odhalil nové logo a také oznámil službu Hry Google Play pro Windows, jež přináší androidové hry na Windows 10 a novější počítače.

Novým milníkem se nyní může pochlubit i aplikace Google Meet. Podle její stránky v obchodě Google Play byla stažena přes 500milionkrát. Minulým milníkem bylo 100 milionů stažení.

Dnes nejčtenější

.