Zavřít reklamu

Jen něco málo přes rok poté, co YouTube umožnil opakované přehrávání videí, abyste mohli sledovat ten stejný obsah pořád dokola bez pohnutí svalem, je zde další podobná novinka cílící na opakovaný obsah. Nyní jde však o možnost smyčkovat jednotlivé kapitoly každého videa. Pokud tedy chcete sledovat stejnou část videa znovu a znovu a znovu, můžete tak učinit stisknutím tlačítka Smyčka v nabídce Kapitoly.

Dříve byla jedinou možností v sekci Kapitoly možnost sdílet každou z nich s dalšími lidmi. Tato funkce smyčky kapitol je tak nová. Již dříve zde však byly zmínky o tom, že YouTube tuto funkci testuje. Bylo tomu na začátku tohoto roku. Funkce se objevuje jak na mobilních platformách, tak na počítačích. Zdá se tedy, že jde o novinku zavedenou na straně serveru, takže bude k dispozici prakticky hned poté, co ji Google globálně uvolní.

Chcete-li funkci aktivovat, musíte najít příslušné video, přejít do nabídky, kde můžete procházet kapitoly, a tam by se mělo objevit logo opakování se dvěma šipkami. Pokud během sledování kapitoly toto tlačítko stisknete, tak se po jejím skončení video okamžitě vrátí na její začátek. Pokud se nacházíte v jiné kapitole videa, můžete stisknutím tohoto tlačítka v jiné kapitole okamžitě zacyklit předchozí kapitolu. Poté se bude tato kapitola opakovat jednotlivě, dokud tlačítko znovu nestisknete. 

Související články

Dnes nejčtenější

.