Zavřít reklamu

V našem magazínu se samozřejmě zajímáme o všechno, co se točí kolem Samsungu a Androidu. Logicky tedy informujeme i o únicích, které se obvykle týkají nově připravovaných produktech společnosti Samsung, ale někdy i jiných. O některých se píše více, o některých méně, protože jednoduše řada Galaxy S zajímá více čtenářů, než Galaxy A, i když co se prodejů týče, je to paradoxně obráceně. Nicméně nyní máme za sebou Galaxy Unpacked s představením nových modelů řady Galaxy Z. 

Trvalo to jen hodinu a Samsung zde stihl ukázat hned pětici nových produktů – dva telefony, dvoje hodinky, jedna sluchátka. Ve srovnání s jinými technologickými událostmi, dokonce i s takovými, jako jsou předem nahraná oznámení společnosti Apple, se mi zdálo, že akce začala a skončila v mžiku mrknutí oka. Což je rozhodně dobře, protože není nutné věnovat se každému detailu. To možná i proto, že jsme prakticky všechny právě z oněch úniků znali. Navíc není detail jako detail.

Zbytečná vata 

Smutné na tom celém je to, že z oné jedné hodiny věnoval Samsung možná až příliš času zbytečnostem. Jeho filmečky mohou v někom vyvolávat pocit trapnosti, někomu ale přijdou vtipné. Navíc jsou jimi protnuty i události Applu, takže zde si nemají společnosti moc co vyčítat. Když si ale uvědomíme, že Samsung se věnoval i Bespoke Edici Galaxy Z Flipu4, mohli bychom si myslet, komu že je toto vlastně určeno, když se jedná o omezenou nabídku jen pro vybrané země. Jenže zde i Apple uvádí funkce, které jsou dostupné jen pro jeho domácí americký trh.

Zcela ignorována třeba byla možnost nového profilu „Light“, který je součástí uživatelského rozhraní One UI 4.1.1 a během představení dua telefonů o této funkci nepadla žádná zmínka. Vzhledem k tomu, že výdrž baterie trápí téměř každého uživatele chytrého telefonu, dalo se na ní poměrně dobře stavět, proto to může být trochu překvapivé, a to opět v kontrastu s Applem, který neopomene navýšení výdrže baterie iPhonů zmínit vždy (i když i Samsung se o ni otřel). Místo toho věnoval Samsung více času náhodným partnerstvím, jako je jeho samostatný Instagram a reklamy „Galaxy X BTS“. Ok, tento K-popový boy band je sice fenomén, ale jen pro určitou věkovou hranici, do které rozhodně nespadám.

Jako novináři jsme dostali hodně tiskových materiálů k tomu, co společnost představí, a to ještě před samotnou akcí, stejně jako ti po celém světě. Právě ale režim Light nezmiňuje žádný a vlastně tak záleží až na redaktorech, kteří už mají zařízení poskytnuté k testu, aby se pídili po rozdílech a dalších novinkách. Navíc to byla jedna z těch funkcí, která do éteru neunikla. Možná také právě proto, že se o ni ale Samsung nijak nezmiňoval.

Chtělo by to možná jinak 

Pokud nechce Samsung přejít na strategii Googlu a Nothingu, kteří dávkují informace o svých prodeuktech s dostatečným předstihem a to veřejně, možná by mohl přejít na jinou komunikaci s médii. Ano, byli bychom na tom biti, kdyby nám předhodil jen několik specifikací a funkcí, a to nejzajímavější si nechal až na představení, na druhou stranu by tím působil onen kýžený „WOW“ efekt, který mu prostě chybí. Nejen z pohledu redaktora, ale i běžného fanouška moderních technologií. I ten totiž ví vše dopředu, pokud čte zprávy o únicích, i když žádné „tiskovky“ s předstihem vlastně nemá.

Galaxy Z Fold4 a Z Flip4 předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.