Zavřít reklamu

Řada chytrých hodinek Samsungu s přídomkem Classic je oficiálně pozastavena. Společnost na akci Unpacked oznámila řadu Galaxy Watch5 a podle očekávání jsme se letos žádné klasické verze nedočkali. Místo toho ale přišel model Pro. Který z nich ale bude pro vás lepší?  

Samsung už novinky v podobě řady Galaxy Watch5 zalistoval, ale v nabídce zatím zůstává i Watch4 a Watch4 Classic, kdy se základní verze v podobě Watch4 pravděpodobně po doprodání zásob zbaví. Model Classic by měl ale v nabídce figurovat i nadále, a to právě aby Sasmung pokryl potřeby uživatelů, kteří dají přednost právě funkčnosti před materiály.

Design a kvalita provedení 

Nejzřetelnější designový rozdíl mezi hodinkami Galaxy Watch5 Pro a Watch4 Classic spočívá v otočné lunetě kolem displeje. Tím lze ovládat uživatelské rozhraní, zatímco Galaxy Watch5 Pro od otočného rámečku upustily ve prospěch silnějšího, konkávního a pevného výstupu chránící safírové sklo. Tento nový „rámeček“ je ale spíše jen designovou volbou než nějakou funkční součástí.

Na druhou stranu zařízení Galaxy Watch5 Pro využívá lepší materiály. Má titanové pouzdro (podobně jako exkluzivnější a dražší varianta Watch4 Classic Titanium) a používá safírové sklo chránící displej, které je údajně o 60 % pevnější než sklo Gorilla Glass DX. Kromě toho nové hodinky Galaxy Watch5 Pro upouštějí od standardního sportovního řemínku ve prospěch nového náramkového řemínku D-Buckle, který se snadněji nastavuje. 

Hardware a funkce 

Galaxy Watch5 Pro přinášejí oproti modelu Watch4 Classic několik pozoruhodných hardwarových vylepšení, ale nová čipová sada mezi nimi není. To však není problém vzhledem k tomu, že Galaxy Watch5 Pro používají stejný 5nm čip Exynos W920, který společnost Samsung navrhla speciálně pro chytré hodinky. Také paměť zůstává beze změny na 1,5 GB RAM a 16 GB vestavěného úložiště, což by mělo bohatě stačit úplně každému.

Jedinou hlavní komponentou, která se dočkala výrazného vylepšení, je baterie. Galaxy Watch4 Classic v sobě ukrývají 361mAh baterii, která na jedno nabití vystačí zhruba na jeden den používání. Nové hodinky Samsung Galaxy Watch5 Pro se však mohou pochlubit obrovskou 590mAh baterií s rychlejším 10W nabíjením, takže by měly vydržet více než tři dny a zároveň se dobijí rychleji. 8 minut vám stačí na trackování 8hodinového spánku. Pokud jde o funkce v oblasti zdraví, nový model Pro přináší snímač teploty a lepší sledování spánku, a také tři exkluzivní funkce pro outdoorové aktivity spojené s navigováním po trase.

Závěrem lze říci, že hodinky Galaxy Watch5 Pro nabízejí ve srovnání s modelem Galaxy Watch4 Classic poměrně dost atraktivních funkcí a vylepšení, takže vám možná nebude ani ona absence lunety tolik vadit. Zajímavé je to ale s cenou, protože verze Classic zlevnila a seženete ji už za 7 490 Kč, kdežto novinka vás vyjde na 11 990 Kč respektive 12 990 Kč s LTE modulem. Což už je zase otázkou, zda utrácet o tolik více. Ještě dodejme, že novinka je k dispozici jen ve velikosti 45 mm, kdežto verze Classic ve velikostech 46 a 42 mm (která aktuálně stojí 5 990 Kč).

Galaxy Watch5 a Watch5 Pro předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.