Zavřít reklamu

Nejnovější vlajková loď bezdrátových sluchátek Samsung Galaxy Buds2 Pro je nástupcem modelu Galaxy Buds Pro. Pokud jste však stávajícími uživateli první generace těchto profesionálních sluchátek Samsungu, vyplatí se vám přejít na jejich druhou generaci? Jsou vylepšení dostatečná na to, aby si zasloužila upgrade za pouhý rok od jejich pořízení? 

Obě bezdrátová sluchátka jsou vybavena soustavou dvou měničů, šesti mikrofony a funkcí ANC (aktivní potlačení hluku). Galaxy Buds2 Pro však mají vylepšený výkon aktivního potlačování. Díky funkci Voice Pickup dokážou obě sluchátka rozlišovat mezi okolním hlukem a lidskými hlasy, a když s někým ve svém okolí mluvíte, dočasně se přepnou do režimu Ambient Mode.

Zatímco sluchátka Galaxy Buds Pro jsou vybavena rozhraním Bluetooth 5.0 s kodeky AAC a SBC, sluchátka Galaxy Buds 2 Pro používají vylepšený čip s rozhraním Bluetooth 5.3. Ten je vybaven kodeky AAC, Samsung Seamless Codec HiFi a SBC. Nový kodek Samsungu dokáže přenášet 24bitový bezztrátový zvuk, ale tato funkce funguje pouze se zařízeními Galaxy s uživatelským rozhraním One UI 4.0. 

Funkce 360 Audio debutovala právě v zařízení Galaxy Buds Pro a Samsung ji v nové generaci sluchátek vylepšuje funkcí Direct Multi-Channel. Díky ní je 360 Audio ještě plynulejší a více pohlcující. Obě sluchátka přitom mají funkci automatického přepínání mezi zařízeními Galaxy přihlášenými ke stejnému účtu Samsung.

Na velikosti záleží 

Se zapnutým ANC vydrží Galaxy Buds2 Pro hrát až 5 hodin a s pouzdrem až 18 hodin. S vypnutým ANC vydrží nová sluchátka až 8 hodin v kuse a až 29 hodin s pouzdrem. To je jen o hodinu déle než u Galaxy Buds Pro, takže to nestačí na to, aby byla výdrž považována za nějaký upgrade. Nabíjecí krabičky obou modelů disponují USB-C portem, rychlým nabíjením a bezdrátovým nabíjením Qi.

Rozdíly jsou ale ve velikostech sluchátek, kdy Samsung uvádí, že novinku o 15 % zmenšil. Rozměry jsou tedy následující: 

  • Galaxy Buds2 Pro sluchátko: 20,5 x 19,5 x 20,8 mm 
  • Galaxy Buds Pro sluchátko: 21,6 x 19,9 x 18,7 mm 

Oba modely mají vyladění zvuku AKG, režim Ambient Mode, redukci šumu větru, Dolby Atmos, Bixby, krytí IPX7 a funkci SmartThings Find. Celkově lze říci, že pokud si potrpíte na bezztrátový zvuk a chcete lepší 360 Audio, můžete na Galaxy Buds2 Pro směle přejít. Pokud ne, jistě si ještě nějakou dobu s první generací vystačíte. Galaxy Buds2 Pro jsou výrazným vylepšením zejména oproti Galaxy Buds, Galaxy Buds+ nebo Galaxy Buds Live.

Galaxy Buds2 Pro předobjednáte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.