Zavřít reklamu

Správci hesel se stali všudypřítomnými z dobrého důvodu. Přehršel aplikací pro sociální sítě, bankovnictví a práci i zábavu vyžadují silná, jedinečná hesla s osmi nebo více znaky, která se skládají alespoň z jednoho symbolu i velkého písmene. Pamatujte si to pak všechno. Proto správci hesel výrazně zlepšují kvalitu života těch z nás, kteří mají lepší věci na práci než se tyto klikyháky nazpaměť učit. 

Co je Samsung Pass? 

Samsung Pass je správce hesel. Funguje tak, že ukládá přihlašovací údaje z webových stránek a platforem sociálních médií, takže se k těm samým službám můžete přihlásit později, aniž byste museli údaje zadávat ručně. Služba Samsung Pass ukládá přihlašovací údaje do důvěryhodného prostoru v telefonu a informace uchovávané na serverech Samsungu jsou šifrovány tak, aby byly v maximálním bezpečí. 

Samsung Pass ale dokáže uchovávat více než jen uživatelská jména a hesla. Můžete sem přidat také adresy, bankovní karty a jakékoli citlivé poznámky. Ukládání věcí, které nejsou přihlašovacími údaji, se stává obzvláště užitečným, pokud používáte také klávesnici Samsung, a to díky tlačítku Pass na panelu nástrojů. Přístup k aplikaci Samsung Pass z klávesnice je užitečnou funkcí pro weby a aplikace, které nevyplňují automaticky data, takže pomocí této klávesnice můžete vložit vaše už uložené údaje snadno a rychle.

Kdo může Samsung Pass používat? 

Pokud je zařízení, které používáte, přihlášeno účtem Samsung, kompatibilním biometrickým autentizačním systémem (skenerem otisků prstů nebo oční duhovky) a připojením k internetu, měli byste mít také přístup k aplikaci Samsung Pass a používat ji na svém telefonu nebo tabletu společnosti. Služba je ale k dispozici pouze pro zařízení se systémem Android 8 a vyšším. Možná si pak všimnete jedné věci: Samsung Pass je k dispozici pouze v obchodě Galaxy Store, což znamená, že titul můžete stáhnout a používat pouze v zařízení Samsung. Je to omezení, které není nutně neočekávané, vzhledem k tomu, že Pass je chráněn službou Knox, která je vázána na hardware zařízení.

Dalším důležitým aspektem správců hesel je interoperabilita a kompatibilita. Samsung Pass funguje s přihlašováním k webovým stránkám v aplikaci Samsung Internet, ale ne v jiných webových prohlížečích. Co se týče podpory aplikací, se Samsung Pass funguje každá aplikace, která podporuje rámec automatického vyplňování systému Android, což znamená, že většina aplikací od větších vývojářů, jako jsou Facebook, Instagram, Snapchat a TikTok, by měla se Samsung Pass komunikovat zcela bez problémů. 

Jak nastavit Samsung Pass 

Před aktivací funkce Samsung Pass se musíte ujistit, že vaše zařízení má povolenou alespoň jedno biometrické zabezpečení. Zároveň musíte být přihlášeni do účtu Samsung. Aplikace Samsung Pass je ve většině telefonů Samsung už předinstalována, ale pokud tomu tak zrovna u toho vašeho není, stáhněte si ji z obchodu Galaxy Store zde.

Po instalaci aplikace do telefonu otevřete Nastavení a poté klepněte na možnost Biometrika a zabezpečení. Sjeďte níže a klepněte na položku Samsung Pass. Popřípadě službu aktualizujte a přihlaste se, pokud nejste v zařízení přihlášeni účtem Samsungu. Abyste mohli pokračovat, může se zobrazit i výzva k přijetí licenční smlouvy s koncovým uživatelem a zásady ochrany osobních údajů. K pokračování použijte výchozí metodu biometrického ověřování. Následně můžete přidávat a spravovat pověření. Můžete také kliknout na tři tečky v pravém horním rohu obrazovky a přejít do nastavení a změnit metodu ověřování, pokud jich máte k dispozici více. 

Nyní, když je v zařízení aktivován Samsung Pass, je čas aktivovat funkci automatického vyplňování. Obvykle vás k tomu služba vyzve při prvním otevření. V případě, že se tak nestalo, můžete funkci snadno aktivovat tak, že přejdete do Nastavení -> Obecná správa -> Hesla a automatické vyplnění.

Dnes nejčtenější

.