Zavřít reklamu

Smartphonový trh není jediným, který je zasažen pokračujícími ekonomickými potížemi. Počítače a tablety právě zaznamenaly svůj druhý kvartální pokles, kdy se jejich globální dodávky ve druhém čtvrtletí snížily o necelých 14 %. Samsung si na samotném tabletovém trhu udržel druhé místo za Applem. Informovala o tom analytická společnost Canalys.

Pokles dodávek počítačů a tabletů měl ve druhém letošním kvartálu několik příčin, z nichž těmi nejvýznamnějšími byly nižší spotřebitelské a vzdělávací výdaje, stoupající inflace a nové covidové lockdowny v Číně. Celkem bylo v tomto období na trh dodáno 105 milionů počítačů a tabletů.

Tablety samotné klesly již čtvrtý kvartál v řadě a ve druhém letošním čtvrtletí jich bylo na globální trh vyexpedováno 34,8 milionu, což je z roku na roku o téměř 11 % méně. Jedničkou trhu byl Apple s 12,1 miliony dodaných tabletů a podílem 34,8 % (meziroční pokles o 14,7 %), dvojkou Samsung s 6,96 miliony tabletů a podílem rovných 20 % (meziroční pokles o 13 %) a první trojici největších hráčů na tomto poli uzavírá Lenovo, které v předmětném období vyexpedovalo 3,5 milionu tabletů a „ukouslo“ si podíl 10,1 %. (meziroční pokles o 25,1 %).

Korejský technologický gigant letos uvedl na trh řadu Galaxy Tab S8, jejíž model Ultra je se svou obří obrazovkou 14,6 palců potenciální náhradou za notebook. Samsung vyrábí bezpochyby nejlepší androidové tablety, co do popularity se však nemohou rovnat iPadům od Applu.

Dnes nejčtenější

.