Zavřít reklamu

Game Dashboard je funkce Googlu, která hráčům umožňuje nastavit jejich androidový telefon tak, aby co nejlépe vyhovoval hraní her. Hráči si mimo jiné mohou zobrazit snímkovou frekvenci, vypnout notifikace, aby je při hraní nerušily, nastavit si výkonové profily, típat obrázky nebo živě přenášet hraní na YouTube. Nicméně je omezena pouze na telefony Pixel. To se však má již v blízké budoucnosti změnit, protože Google ji podle všeho hodlá zpřístupnit na vybraných zařízeních s příští verzí Androidu.

Web Android Police si všiml některých zajímavých detailů v červencové aktualizaci Googlu pro systém Android. Pod sekcí Games poznámky k vydání uvádějí, že „Funkce Game Dashboard vám umožňuje vybrat si delší výdrž baterie nebo vyšší výkon, blokovat při hraní hovory a oznámení, dostat se k achievementům ve službě Hry Google Play apod. Dostupná na vybraných zařízeních běžících na Androidu T“ (Android T je interní označení Androidu 13).

Funkce byla původně představena s aktualizací Androidu 12 a dosud byla omezena na smartphony Pixel. Jiné značky mají vlastní verzi této služby s podobnou funkcionalitou, viz např. Samsung Game Launcher nebo Xiaomi Game Turbo.

Vzhledem k tomu, že changelog se zmiňuje o „vybraných zařízeních běžících na Androidu 13“, znamená to, že funkci dostanou mimo jiné i některá zařízení Galaxy. V tuto chvíli však není jasné, která konkrétně.

Dnes nejčtenější

.