Zavřít reklamu

Málokterá hra vzbudila od svého představení takové vášně, jako právě mobilní Diablo. Není se ale čemu divit, protože se jedná o veleúspěšnou značku, která si u klasických hráčů vybudovala statut legendy. Na Immortal tedy panují rozporuplné názory, kdy jej jedni vyzdvihují do nebes, jiní by naopak nejraději zapomněli, že něco takového existuje. Chce se to tedy na věc podívat střízlivým a nezaujatým pohledem. 

Předně je vhodné říci, že je úplně jedno, jestli jste někdy nějaké Diablo hráli, a jestli vůbec máte povědomí o tom, o čem v této hře jde. Původní hráči si zde jistě najdou své odkazy, ti noví mohou ale k celé hře přistupovat zcela samostatně, což je od Blizzardu samozřejmě záměr, protože titul nepotřebuje lákat jen staré, ale především nové hráče.

Vyberete si tedy svou postavu s jasně daným povoláním, od čehož se odvíjí následné schopnosti i výbava vypadávající z poražených monster. Každý z hrdinů pak nabízí jiný styl hry, takže jakmile vás jeden přestane bavit, zkusíte druhý. Znovuhratelnost zajišťuje i fakt, že se nemusíte držet nějaké příběhové linky, ale skákat si tak, jak sami chcete. Protože se jedná o žánr MMORPG, najdete zde mnoho jiných dobrodruhů, se kterými se vydáte do dungeonů, nebo monstra v nich přítomných budete kosit sami. Je to vlastně jen na vás, i když je fakt, že v jednotě je síla.

Na nějaký 35 level se ale dostanete zcela bez pomoci. Bez ní můžete hrát i dál, jen to bude těžší a také delší. Jenže smrt vám alespoň z počátku nepřináší žádné postihy, jen ztratíte progres v daném questu, tak proč se nějak extra snažit? Je to malá daň za to utrácet nemalé částky za speciální výbavu. Ta navíc padá náhodně a je závislá od toho, kolik v titulu utrácíte peněz, což prostě je rána pod pás.

Důležité je, že se to hraje jako každá jiná hra podobného žánru s tím rozdílem, že za touto stojí obrovské studio, že je kolem ní obrovský humbuk a že má vybudované obrovské renomé. Když ale překousnete jistou repetivnost, protože zde jde vlastně jen o to někam doběhnout, něco sejmout a něco přinést, hraje se to velice příjemně a svižně, a navíc se na to skvěle kouká (pokud to váš telefon zvládne). Diablo Immortal není špatná hra. Kdyby nic, Blizzardu se podařilo udržet hráče u displeje smartphonu tak dlouho, dokud mu nedojde baterie. Pokud navíc nevíte, co s načatým létem, může se skutečně jednat o ideální kratochvíli.

Diablo Immortal v Google Play

Související články

Dnes nejčtenější

.