Zavřít reklamu

Je zcela normální, že když svůj telefon necháte několik dní v opravárenském centru, budete o něj mít obavy. Samsung nyní přišel s novou funkcí, která má tyto obavy rozptýlit.

Nová funkce či režim nese název Samsung Repair Mode a podle Samsungu zajistí, že osobní data ve vašem smartphonu zůstanou po dobu jeho opravy v bezpečí. Funkce umožňuje uživatelům si selektivně zvolit, které údaje chtějí při opravě jejich telefonu odhalit. Uživatelé mají téměř vždy obavy z úniku soukromých dat z jejich telefonů, když je pošlou na opravu. Nová funkce je zde proto, aby vnesla do mysli klid, alespoň tedy uživatelům smartphonů Samsungu. Pokud tedy například chcete, aby se při opravě vašeho telefonu Galaxy nikdo nedostal k vašim fotkám nebo videím, s touto funkcí to bude možné.

Jakmile je funkce aktivována (najít ji lze v Nastavení→Péče o baterii a zařízení), telefon se restartuje. Poté nebude mít k vašim osobním údajům nikdo přístup. Přístupné budou pouze výchozí aplikace. Pokud chcete režim opravy ukončit, je nutné zařízení restartovat a ověřit totožnost pomocí otisku prstu nebo vzoru.

Samsung Repair Mode podle korejského obra dorazí prostřednictvím aktualizace nejprve na telefony řady Galaxy S21 a později se má rozšířit na více modelů. Funkci mají také brzy dostat další trhy, do té doby bude omezena jen na Jižní Koreu.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.