Zavřít reklamu

Uvedením systému Android 12L na začátku tohoto roku dala společnost Google jasně najevo svůj záměr zvýšit produktivitu a uživatelskou přívětivost tabletů a skládacích zařízení se systémem Android. Společnost slíbila přepracovat design 20 svých aplikací tak, aby mohly využívat výhod větších obrazovek. Aktuálně tak společnost konečně zavádí aktualizace některých z nich.

Google aplikace 2

Jako první z tohoto baličku se jedná o tituly, které jsou součástí Google Workspace, jmenovitě Dokumenty Google, Disk Google, Google Keep, Tabulky Google a Prezentace Google. Tyto aplikace tak nyní podporují třeba snadné přetahování textu a obrázků. Můžete tedy přetáhnout sloupce z Tabulek Google a přenést je klidně do Dokumentů Google. Podobně můžete přetáhnout obrázek z prohlížeče Google Chrome a vložit jej do aplikace Disk Google.

Další šikovnou funkcí, kterou Google implementoval do jeho Disku, je možnost otevřít v něm více oken. Můžete například otevřít dvě samostatné složky ve dvou oknech a nechat je vedle sebe a porovnávat soubory nebo přetahovat soubory z jednoho okna do druhého. To lze provést klepnutím na nabídku se třemi tečkami a klepnutím na možnost Otevřít v novém okně.

Google aplikace 3

Společnost také usnadňuje práci na tabletu zavedením klávesových zkratek. Pomocí stejných klávesových zkratek, jaké používáte na počítači, můžete obsah vyjímat, kopírovat, vkládat, nebo jej vrátit zpět atd. i na svém tabletu. Tyto optimalizace specifické pro tablety se v závislosti na modelu dostanou do tabletů Samsung Galaxy s aktualizací One UI 5.0 založenou na systému Android 13 ještě letos nebo začátkem příštího roku. 

Dnes nejčtenější

.