Zavřít reklamu

Samsung, který je největším výrobcem soundbarů na světě, oznámil, že jich prodal již více než 30 milionů. Svůj první soundbar uvedl na trh v roce 2008 a byl jím HT-X810 s vestavěným DVD přehrávačem.

Samsung směřuje k tomu, stát se největším výrobcem soundbarů podeváté v řadě (od roku 2014). Jeho první soundbar byl prvním v branži, který se připojoval bezdrátově k subwooferu. Od té doby korejský technologický obr v této oblasti hodně experimentuje a přišel například se soundbary s vestavěnými Blu-ray přehrávači, zakřivenými soundbary nebo soundbary, které hrají ve spolupráci s televizními reproduktory.

Podle marketingově-výzkumné společnosti Future Source činil loňský podíl Samsungu na trhu se soundbary 19,6 %. I v letošním roce získaly jeho soundbary od odborníků příznivá hodnocení. Jeho letošnímu vlajkovému soundbaru HW-Q990B se dostalo chvály od prestižního technologického webu T3. Je to světově první soundbar s 11.1.4kanálovou konfigurací a bezdrátovým připojením k televizoru pro zvuk Dolby Atmos.

„Jak stále více spotřebitelů oceňuje zvukový zážitek, aby si mohli vychutnat dokonalý obraz, roste i zájem o soundbary Samsungu. Budeme i nadále uvádět na trh nové produkty, které vyhovují našim potřebám,“ řekl Il-kyung Seong, viceprezident oddělení Visual Display Business ve společnosti Samsung Electronics.

Soundbary Samsungu koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.