Zavřít reklamu

Loni nás zasáhlo tornádo, aktuálně to je oheň v Českém Švýcarsku. Vzhledem k tomu, jak je vysušená půda, v případě přívalových dešťů jsou nasnadě záplavy. V takovém případě mají zasáhnout vládní výstražné zprávy, které obyvatele informují o možném nebezpečí. Víte ale o tom, že je může přijímat i váš telefon? 

Nejsou to SMS, ale oznámení, které se zobrazí na displeji telefonu s vlastním výstražným zvukem tak, aby je nebylo možné zaměnit s běžnými notifikacemi. Jedná se o výstrahy od státu nebo místní samosprávy, výstrahy týkající se bezprostředního ohrožení bezpečnosti nebo života, či upozornění na extrémní povětrnostní podmínky, nebo v USA informace o pohřešovaných dětech. Zároveň k vám dorazí, i když je přetížená síť, kdy tedy nefungují běžné hovory nebo odesílání SMS.

Jak aktivovat vládní výstražné zprávy 

  • Jděte do Nastavení. 
  • Vyberte nabídku Oznámení. 
  • Sjeďte dolů a klepněte na Rozšířená nastavení. 
  • Opět sjeďte až dolů a zde zvolte Bezdrátová nouzová upozornění. 
  • Pokud máte upozornění vypnutá, aktivujte je. 

Je pravda, že standardně by měly být zapnuté. Je zde několik voleb, které můžete ještě definovat, pokud nechcete informace daného typu dostávat. Tyto zprávy jsou samozřejmě zdarma, takže se nemusíte bát, že byste za ně něco platili. Nicméně i kdyby ano, a kdyby měly zachránit životy, jistě by to nevadilo. Problém je v tom, že málokdo ví, že je může jejich telefon vůbec přijímat. Je tedy vhodné mít jisté povědomí o tom, že se může taková zpráva v případě nějaké situace objevit a nepanikařit. Pokud chcete další úroveň informovanosti, přímo se nabízí využití titulu FlashNews. V něm si nastavíte preferované obce, ze kterých můžete podobná upozornění také dostávat.  

Související články

Dnes nejčtenější

.