Zavřít reklamu

Bývalí zaměstnanci dceřinné společnosti Samsung Electronics byli odsouzeni k trestu odnětí svobody na 18 měsíců za prozrazení informací čínské společnosti. Tato společnost uniklé informace použila k vývoji technologií pro výrobu polovodičů v nové továrně, kterou postavila speciálně pro tento účel. Informoval o tom web Business Korea.

Odsouzení zaměstnanci pracovali pro firmu SEMES, patřící pod nejvýznamnější divizi Samsungu Samsung Electronics, více než deset let. Podle soulského centrálního okresního soudu bývalí zaměstnanci ukradli technologii potřebnou k výrobě 14 čističů polovodičů, přičemž tak měli činit v období od března roku 2018 do prosince loňského roku. Vybavení bylo čínské firmě prodáno za 71 miliard wonů (zhruba 1,3 mld. Kč).

Čínská společnost použila 14 čističů polovodičů k odstranění kontaminantů v procesu vytváření vzoru polovodičového substrátu ve své nové továrně v korejském Čchonanu. Jméno společnosti ani počet bývalých zaměstnanců firmy SEMES nebylo zveřejněno.

SEMES je dceřinou firmou společnosti Samsung Electronics pro výrobu čipových zařízení. V loňském roce byla velmi úspěšná, když její tržby dosáhly 3,12 bilionu wonů (56,16 mld. Kč) a zisk 353,3 mld. wonů (přibližně 6,36 mld. Kč).  Zhruba do poloviny roku 2010 se soustředila zejména na výrobu čističů polovodičů, kvůli zvýšené poptávce se však v poslední době zaměřuje na výrobu leptacího vybavení.

Témata:

Dnes nejčtenější

.