Zavřít reklamu

Samsung včera oznámil, že loni bylo na globální trh dodáno bezmála 10 milionů skládacích smartphonů, což je oproti roku 2020 o 300 % více. Většina z nich byly modely řady Galaxy Z. Nyní korejský gigant říká, že je připraven odhalit „ohýbačky“ nové generace.

„Před třemi lety bylo možné skládací zařízení shrnout jediným slovem: radikální. Velice rychle se však ukázalo, že tento průlomový ohebný design perfektně zapadá do moderního životního stylu. Výsledkem je, že to, co bylo před třemi lety novinkou, je nyní preferovanou volbou pro miliony lidí,“ uvedl šéf mobilní divize Samsungu TM Roh.

Před deseti lety si prý Samsung položil otázku, jak by mohl přinést smartphony s větším displejem a lepší přenosností. Od té doby pracuje na technologiích, které tuto myšlenku mění v realitu, ať už se jedná o ohebné sklo, nebo sofistikované kloubové mechanismy.

Podle TM Roha se přes 70 % zákazníků Galaxy Z rozhodlo pro Galaxy Z Flip, a to z důvodu jeho přenosného designu, odvážných barevných možností a lepšího sebevyjádření. Téměř jeden ze tří zákazníků Galaxy Z si vybral Galaxy Z Fold, přičemž důvodem byla větší obrazovka a maximální produktivita.

U příštích ohebných telefonů, tedy Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4, Samsung podle TM Roha „vylepšil každý detail a otevřel nové možnosti v používání ohebných zařízení“. Dodal, že Samsung spolupracuje s Googlem, Microsoftem a dalšími partnery, aby přinesl lepší funkce přizpůsobené ohebným obrazovkám.

Telefony Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.