Zavřít reklamu

Chrome ve verzi 100, kterou vydal Google na konci letošního března, přinesl po několika letech změnu designu jeho ikony jak pro desktop, tak mobilní verze. Společnost se nyní rozpovídala o tom, jak tento redesign vznikal.

Tým, který za redesignem stojí, prozradil, že původně měla ikonu Chromu představovat raketa letící nad Zemí, která by tak symbolizovala rychlost prohlížeče, nakonec však od toho Google upustil a dospěl k designu, který vypadal „přístupně a klikatelně a lépe zachycoval jeho ducha“.

Chrome dostal v letošním roce nové logo, protože od jeho poslední aktualizace uplynulo dlouhých osm let a Google cítil, že je čas na modernizaci. „Všimli jsme si také, že vizuální design moderních operačních systémů se stále více stylisticky různí, takže bylo důležité, aby ikona Chromu byla přizpůsobivější a svěží bez ohledu na to, jaké zařízení používáte,“ řekl designér interakce s uživatelským prostředím Elvin Hu.

Zvolený přepracovaný design ikony Chromu je spíše jejím zdokonalením než něčím úplně novým, tým však podle vizuálního designéra Thomase Messengera „zkoušel i možnosti, které se dále odchylovaly od celkového tvaru, jejž jsme používali posledních 12 let“. Konkrétně prý například zkoušel změkčit rohy, různé geometrie nebo řešil, zda oddělit či neoddělit barvy bílou. Při pohledu na tyto designy můžeme konstatovat, že je dobře, že se Google při poslední aktualizaci ikony světově nejpopulárnějšího prohlížeče „neutrhl ze řetězu“.

Související články

Dnes nejčtenější

.