Zavřít reklamu

Pravděpodobnost, že se čas od času setkáte s aplikací, která chce mít přístup k Disku Google, je poměrně vysoká. Mnoho titulu jej používá jako metodu zálohování, což samozřejmě usnadňuje ukládání důležitých dat. Bohužel to může představovat i bezpečnostní riziko. 

Proč aplikace potřebují přístup k Disku Google? 

Přístup k Disku Google některým aplikacím usnadňuje ukládání zálohovaných dat. To však může být dvousečná zbraň. Mít zálohovaná data je užitečné, ale úložiště vás už v dnešní době stojí nemalé peníze. Nad rámec omezeného prostoru zdarma ho na Disku dostanete jen tolik, za kolik si zaplatíte, a pokud chcete více, musíte ještě přitlačit na pilu. Např. WhatsApp využívá Disk Google k ukládání dat z chatu. Nemusíte mít nutně přístup k těmto datům za účelem jejich exportu, jsou ale vázána na váš účet Google a jednoduše tak na Disku zabírají určité místo.

Zkontrolovat a zrušit 

Povolení přístupu aplikací k Disku Google může být z bezpečnostního hlediska také poměrně riskantní. I když není pravděpodobné, že by aplikace nebo její vývojáři jednali vyloženě škodlivě, ti, kteří získají přístup k těmto datům, ne vždy dodržují stanovený standard. S postupem času je tak vhodné alespoň zkontrolovat, které aplikace mají k vašemu Disku přístup. Je možné, že najdete několik aplikací, u kterých si ani nepamatujete, že byste je používali, natož že byste jim nějaký přístup poskytli. Výhodou tohoto postupu je, že když zrušíte přístup, odstraní se také data aplikací, která jsou pro tyto aplikace na Disku uložena. Snadno tak ušetříte svému úložišti tolik potřebný prostor. 

Jak odstranit přístup aplikací k Disku Google na webu 

  • V Google Chrome pro počítače přejděte na drive.google.com. 
  • Po přihlášení se svým účtem klikněte vpravo nahoře na ozubené kolo. 
  • Zde vyberte Nastavení. 
  • Vyberte Správa aplikací. 
  • U vybrané aplikace rozjeďte nabídku Možnosti. 
  • Zde už můžete vybrat Odpojit od Disku. 

Toto platí pro aplikace, které nejsou na Disk přímo navázané. Z toho důvodu tedy nemůžete odebrat třeba Dokumenty nebo Tabulky Googlu. 

Dnes nejčtenější

.