Zavřít reklamu

Očekává se, že společnost Samsung letos představí svou nejnovější řadu vlajkových skládacích smartphonů Galaxy Z Fold4 a Galaxy Z Flip4. Mělo by se tak stát 10. srpna, ačkoli zatím nemáme žádné oficiální potvrzení. Analytici však nyní naznačili, že společnost plánuje omezit prodej svých řad Galaxy A a Galaxy S, aby se místo toho zaměřila na své nadcházející skládací telefony. 

Samsung se bude snažit o maximalizaci prodejů modelů Z Fold4 a Z Flip4, aby mohl soutěžit o větší podíl na trhu prémiových chytrých telefonů proti společnostem, jako je samozřejmě Apple. Analytici vysvětlují, že vzhledem k tomu, že inflace má tendenci mít větší dopad právě na levnější telefony než na jejich dražší protějšky, zvýšený prodej telefonů s prémiovou cenou, kterou skládací telefony jistě mají, může společnosti vlastně pomoci při obnově způsobených ztrát.

Samsungu totiž leží v rukou distributorů na 50 milionů neprodaných chytrých telefonů, z nichž většina je z řady A. Tento celosvětový pokles prodeje je způsoben kombinací několika faktorů, včetně opakovaných vln COVIDu, Rusko-ukrajinské krize a posilujícího amerického dolaru. Očekává se, že Samsung zdvojnásobí své cíle prodejů skládacích chytrých telefonů z roku 2021, aby obnovila své ztráty a upevnila si svou pozici na trhu chytrých telefonů.

Krok správným směrem? 

Od ledna 2021 do března 2022 měl Apple ve Spojených státech průměrný podíl na trhu chytrých telefonů 52,2 %, zatímco Samsung 26,6 %. Jediný okamžik, kdy se prodeje společnosti Samsung přiblížily dominanci Applu na dostřel, byl ve třetím fiskálním čtvrtletí roku 2021, kdy první jmenovaný shodou okolností uvedl na trh skládací telefony Galaxy Z Fold3 a Samsung Galaxy Z Flip3. Na jejich úspěch bude spoléhat i letos.

Rozhodnutí prioritizovat ohebné telefony se zdá být krokem správným směrem, protože modely Z Flip3 a Z Fold3 byly v roce 2021 na prvních dvou místech v počtu dodávek skládacích zařízení (i když to není vzhledem k malé konkurenci moc velké překvapení). Model Z Flip3 si v loňském roce zabral celých 52 % trhu se skládacími telefony. Vzhledem k tomu, že nejbližší konkurent Samsungu v oblasti skládacích smartphonů je Huawei pořád čelící celosvětovým sankcím a její konkurenti, jako jsou Apple a OnePlus, své skládací telefony teprve uvedou, bude společnost v tomto odvětví ještě nějakou dobu dominovat.

Telefony řady Samsung Galaxy Z koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.