Zavřít reklamu

Hodí se brát si telefony do vody? Určitě ne. Voděodolnost není vodotěsnost, a vytopení zařízení neuznávají servisy jako záruční opravu, navíc se s postupem času tato odolnost snižuje. Nějaké to polití tekutinou jim ale úplně nevadí. Máte telefon Samsung Galaxy a nevíte, jestli je voděodolný? Zde to zjistíte. 

IP neboli Ingress Protection je všeobecně přijímané měření různého stupně odolnosti vůči prachu a kapalinám. Pokud má váš telefon IP hodnocení 68, znamená to, že si jej můžete vzít s sebou na dobrodružství a mít útěchu z toho, že tato zařízení můžete používat i nadále. Zařízení s mezinárodním standardem IP68 vydrží určité úrovně prachu, nečistot a písku a jsou odolná proti ponoření až do maximální hloubky 1,5 m ve sladké vodě po dobu až třiceti minut (odolnost IP67 pak určuje odolnost proti polití).

Ano, čtete správně. Testování zařízení totiž probíhá typicky právě ve sladké vodě, a ta slaná v moři nebo chlorovaná v bazénu může zařízení poškodit. Je-li vaše zařízení potřísněno sladkou limonádou, džusem, pivem nebo kávou, a je přitom voděodolné, měli byste poškozené místo omýt pod tekoucí vodou z kohoutku a poté jej usušit.

Nejen Galaxy S ale i nižší třídy 

Samsung poskytuje svým vlajkovým telefonům stupeň krytí IP (ať už IP68 nebo jen iP67) již nějakou tu dobu. Zároveň jej ale rozšiřuje i do dalších řad, a to nejen těch prémiových, ale také těch řady Galaxy A. Je tedy k dispozici pro následující modely různých řad. 

  • Galaxy S: S22, S22+, S22 Ultra, S21 FE, S21, S21+, S21 Ultra, S20 FE, S20, S20+, S20 Ultra, S10e, S10, S10+ 
  • Galaxy Note: Note20 Ultra, Note20, Note10, Note10+ 
  • Galaxy Z: Z Fold3, Z Flip3 
  • Galaxy A: A72, A53, A52, A52s, A33,  
  • Galaxy XCover: XCover 5, XCover Pro 

Voděodolné telefony Samsung Galaxy koupíte například zde 

Související články

Dnes nejčtenější

.