Zavřít reklamu

Extrémní vlna veder, která v současnosti panuje ve Velké Británii a dalších částech Evropy, má značně neblahý vliv na cloudové servery společností Google a Oracle, zejména na ty umístěné v datových centrech, která nejsou navržena na to, aby snášela tak vysoké teploty. Přes 34 míst v Británii překonalo dosavadní rekordní teplotu 38,7 °C, naměřenou před třemi roky, přičemž vůbec nejvyšší teplota – 40,3 °C – byla zaznamenána ve vesnici Coninsby v hrabství Lincolnshire na východě země.

Jak informuje web The Register, Oracle byl nucen v datovém centru v jižním Londýně vypnout některý hardware, což by mohlo způsobit, že někteří zákazníci se nebudou moci dostat k některým službám Oracle Cloud Infrastructure. Google zase v západní Evropě hlásí „zvýšenou chybovost, latence nebo nedostupnost služeb“ napříč různými cloudovými službami.

V obou případech způsobila potíže porucha chladicích systémů, které se snažily vyrovnat s extrémním horkem. Oracle k tomu uvedl, že „práce na chladicích systémech pokračuje a teploty klesají v důsledku oprav a odstavení nekriticky důležitých systémů“. Dodal, že „jak se teploty blíží provozuschopným úrovním, mohou se některé služby začít zotavovat“.

I Google včera ohlásil selhání chlazení, jež mělo dopad na region, který označuje jako europe-west2. „Vysoké teploty způsobily částečné selhání kapacity, což vedlo k ukončení virtuálních nástrojů a ztrátě funkčnosti služeb u malé skupiny našich zákazníků. Tvrdě pracujeme na tom, abychom chlazení znovu zprovoznili a vytvořili dostatečnou kapacitu. V zóně europe-west2 neočekáváme žádné další dopady a aktuálně běžící virtualizace by neměly být těmito potížemi zasaženy,“ napsal Google ve zprávě o stavu služby. Společnost k chlazení používá desítky milionů litrů podzemní vody.

Velkou Británii a západní Evropu sužují extrémní vedra, která také způsobila vzedmutí požárů v celém Londýně a donutila Královské letectvo zastavit lety z a na jednu z jeho základen. Rozsáhlé požáry byly zaznamenány i ve Španělsku, Francii, Portugalsku a Řecku, kde zničily celé pásy vegetace a vyhnaly tisíce lidí z jejich domovů.

Témata: ,

Související články

Dnes nejčtenější

.