Zavřít reklamu

Společnost Samsung sice nabízí u svých Galaxy Buds Pro nejvyšší standard odolnosti proti vodě v celé své řadě sluchátek, neznamená to ale, že je nemůžete „utopit“. Tato voděodolnost je totiž přítomna zejména kvůli potu a dešti. 

Hodnocení IPX7, kterým Galaxy Buds Pro disponují, znamená, že zařízení je vodotěsné, když je ponořeno do sladké vody v hloubce 1 metru po dobu až 30 minut. Sluchátka do uší se však mohou poškodit, pokud jsou používána v podmínkách, které nejsou v souladu s tímto standardem. A to je např. i chlorovaná bazénová voda.

Pokud jsou Galaxy Buds Pro vystavena čisté vodě, důkladně je jen osušte čistým, měkkým hadříkem a jejich protřepáním, abyste ze zařízení odstranili vodu. Zařízení ale jinak nevystavujte působení jiných tekutin, jako je slaná voda, voda v bazénu, mýdlová voda, olej, parfémy, opalovací krémy, čisticí prostředky na ruce, chemické výrobky jako kosmetika, ionizovaná voda, alkoholické nápoje nebo kyselé kapaliny atd.

V takovém případě je okamžitě opláchněte čistou vodou v nádobě a důkladně je osušte otřením viz výše. Pokud nebudete postupovat podle těchto pokynů, může být ovlivněn výkon zařízení, včetně kvality zvuku a vzhledu, protože do spojů produktu může vniknout voda. Jednoduše řečeno, pokud si sluchátka chcete s sebou vzít do bazénu nebo moře, nejedná se o dobrý nápad, i pokud by na ně jen šplouchla vlna. Ostatně sám Samsung na svých webových stránkách upozorňuje na následující: 

  • Nenoste zařízení při činnostech, jako je plavání, hraní vodních sportů, sprchování nebo návštěvě lázní a saun. 
  • Nevystavujte zařízení silnému proudu vody nebo tekoucí vodě. 
  • Nedávejte zařízení do pračky nebo sušičky. 
  • Neponořujte zařízení do sladké vody hlubší než 1 m a nenechávejte je ponořené déle než 30 minut. 
  • Nabíjecí pouzdro nepodporuje odolnost proti vodě a není odolné proti potu a vlhkosti.

Související články

Dnes nejčtenější

.