Zavřít reklamu

Patříte mezi náruživé diváky YouTube videí na androidovém telefonu? Pokud ano, pak jistě oceníte těchto 5 tipů a triků, které vaši uživatelskou zkušenost s globálně populární videoaplikací posunou na vyšší úroveň.

Zapnutí tmavého režimu

Časté sledování videí není zrovna dvakrát příjemné pro oči, proto YouTube nabízí tmavý režim, který jim trochu uleví, zejména pak v noci. Aktivujete jej klepnutím na vaši profilovou ikonu vpravo nahoře a zapnutím přepínače Tmavý motiv v Nastavení → Obecné.

Připomenutí pauzy

Při sledování hodin a hodin videí není od věci si na chvíli udělat pauzu. YouTube to dobře ví a za tímto účelem nabízí funkci Připomenout, že si mám dát pauzu. Funkci najdete v Nastavení → Obecné. Po její aktivaci budete vyzváni, abyste si zvolili frekvenci připomínek. Když nyní budete sledovat videa, po vámi zvolené době se objeví vyskakovací okno, které vám navrhne udělat si pauzu (okno je možné zrušit).

Vytváření a používání playlistů

Playlisty jsou skvělým způsobem, jak dát dohromady skupinu videí zaměřených na nějaké téma. Playlist vytvoříte klepnutím na tlačítko Knihovna v pravém spodním rohu a zvolením možnosti Nový seznam. Poté se vás aplikace zeptá, jestli chcete přidat videa z dříve sledovaných videí, přidávat je ale nemusíte. Po klepnutí na tlačítko Další playlist pojmenujte a vyberte, jestli je možné jej najít a zhlédnout prostřednictvím vyhledávání YouTube (veřejný), zobrazit jej pouze uživatelům s odkazem (neveřejný) nebo zda se bude zobrazovat pouze vám (soukromý). Nyní klepněte na volbu Vytvořit a máte hotovo.

Svůj playlist si můžete přehrát, upravit nebo odstranit. Pokud do něj chcete přidat nové video, pomocí vyhledávače je vyhledejte, klepněte na ně a následně zvolte možnost Uložit.

Zapnutí anonymního režimu a odstraňování videí z historie sledování

Pro ty z vás, kteří nechtějí, aby byla jejich příští „sledovačka“ zaznamenána v historii, je zde anonymní režim. Aktivujete jej klepnutím na profilovou ikonu a zvolením možnosti Zapnout anonymní režim. Pokud jej chcete vypnout, klepněte na jeho symbol vpravo nahoře.

Pokud jste již viděli videa, která si raději nechcete pamatovat, můžete je smazat ze své historie a zabránit aplikaci, aby vám doporučovala podobná. Klepněte na tlačítko Knihovna a poté vyberte možnost Historie. Nyní najděte video, které chcete smazat, a buď přejeďte prstem doleva, až se objeví červené tlačítko Odstranit, nebo u daného videa klepněte na tři tečky a zvolte možnost Odstranit z historie sledování.

Prohlížení statistik

Věděli jste, že YouTube má stránku se statistikami? Dostanete se na ni klepnutím na vaši profilovou ikonu a zvolením možnosti Doba přehrávání. Stránka ovšem není pouze o statistikách, odsud si můžete také zapnout již zmíněnou funkci Připomenout, že si mám dát pauzu, podobnou funkci Připomenout večerku či vypnout funkci Automaticky přehrát další video (ta je na rozdíl od zmíněných dvou defaultně zapnutá).

 

Související články

Dnes nejčtenější

.