Zavřít reklamu

Samsung má v plánu jen v letošním roce investovat na 36 milionů eur, cca 880 milionů Kč, do rozšíření výroby ve své slovenské továrně. Spolu s tím zde vznikne 140 pracovních míst. Informovala o tom ČTK a slovenské ministerstvo hospodářství, které chce po vládě, aby byla tato investice podpořena poskytnutím daňové úlevy.

Jak jsme již dříve informovali, tak společnost zde má záměr vyrábět zejména nové modely velkoplošných televizorů a displejů, které budou primárně určeny pro podnikatele. Kompletní produkci však má společnost v plánu vyvážet, a to do zemí EU. Jihoslovenský závod ve městě Galanta už má cca 20letou historii, tehdy zde Samsung začal montovat monitory. Kapacity se ale stále rozšiřovaly o další produkci spotřební elektroniky.

Oproti tomu Samsung už v roce 2018 oznámil uzavření menšího závodu ve slovenských Voderadech. Tržby slovenské divize společnosti totiž mezi lety 2017 a 2020 klesly až na polovinu své výchozí hodnoty, Jen v loňském roce ale o 30 % vzrostly a podle finsat.sk dosáhly téměř 40 miliard Kč. Slovenské ministerstvo hospodářství zároveň navrhlo vládě udělit Samsungu daňovou úlevu ve výši v přepočtu 220 milionů Kč. Již dříve začal Samsung s výrobou microLED displejů ve svých vietnamských a mexických továrnách. Jejich komerční verze se používá především v nákupních centrech, na letištích, maloobchodě a také pro venkovní reklamu.

Televizory Samsung koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.