Zavřít reklamu

Společnost Samsung vyvinula závodní simulátor ve spolupráci s Advanced SimRacing, a říká, že tím posouvá závodní simulátory na vyšší úroveň. Samozřejmě za to vděčí třem 65“ obrazovkám s rozlišením 8K, které je přibližně čtyřikrát vyšší než u standardních simulátorů. 

„Simulátor závodů je tak účinný, jak účinná je technologie použitá k simulaci reality, a naše nové obrazovky Samsung Neo QLED 8K poskytují neuvěřitelně realistickou kvalitu obrazu potřebnou pro skutečně pohlcující herní zážitek,“ řekl Pat Bugos, senior viceprezident divize spotřební elektroniky společnosti Samsung Kanada 

Aby simulátor splňoval skutečné potřeby v oblasti motoristického sportu všem profesionálům, spolupracoval Samsung i s kanadským profesionálním závodníkem Danielem Moradem. Ten je i technologickým nadšencem a streamerem závodních simulací, který se díky svému rozsahu odborných znalostí ideálně hodil k tomu, aby pomohl předvést dokonalý závodní simulátor.

„Simulátory byly v průběhu let základním nástrojem mého závodního tréninku a je vzrušující vidět, že technologie Samsungu tento zážitek ještě více zkvalitňuje,“ řekl. „Kromě užitečného tréninku na můj další závod poskytuje simulátor Samsung Neo QLED 8K i úžasný herní zážitek, který se pozoruhodně blíží realitě,“ dodal Morad.

Závodní simulátor Samsung Neo QLED 8K byl vyvinut v reakci na rostoucí popularitu her, a to zejména těch závodních. V roce 2020 totiž překonaly prodeje videoher celosvětový filmový a severoamerický sportovní průmysl dohromady, přičemž čtvrtina hráčů označuje řízení závodních vozů za svůj oblíbený žánr. Simulátor je vyroben z prvotřídních materiálů a je vybaven pedály na profesionální úrovni a volantem, který vibruje se simulovanou zpětnou vazbou. Navíc po doplnění o soundbar Samsung Q990B poskytuje celá sestava vícerozměrný zvuk jako součást úžasného komplexního zážitku.

Díky technologii Quantum Matrix Pro zobrazuje Samsung Neo QLED 8K herní detaily v tmavých i světlých oblastech ještě ostřeji než obrazovky monitorů 4K, které se obvykle v profesionálních simulátorech používají. Neo Quantum Processor 8K navíc disponuje brilantní 8K umělou inteligencí pro upscaling, kterou doplňuje 20 vícemodelových neuronových sítí. Chcete-li si sestavu vyzkoušet, můžete, jen si musíte najít cestu do Toronta a tamního Samsung Experience Storu.

8K televize koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.