Zavřít reklamu

Stáhli jste si do svého telefonu Galaxy soubor a teď se ptáte, kam se poděl? Pokud neznáte umístění uloženého souboru, může být přístup k němu docela problém, zejména pokud spěcháte. Kde najít stažené soubory v Samsungu ale není nijak obtížné.  

Přístup k jakýmkoli staženým souborům závisí na jejich typu a způsobu jejich stažení. Prohlížeč Google Chrome nebo jiné webové prohlížeče obvykle ukládají stažené soubory do složky Stažené soubory ve vnitřním úložišti. Aplikace ukládají stažená data do podsložky, kterou vytvoří ve složce „Android“. Tento adresář není uživatelsky přístupný a pro přístup k souborům a složkám, které se v něm nacházejí, a i pro jejich úpravu, musíte správci souborů udělit zvláštní oprávnění. Stejně tak filmy nebo televizní pořady stažené ze služby Netflix nebo Disney+ pro off-line sledování nejsou mimo tyto aplikace přístupné.

V některých případech mohou aplikace také vytvořit složku v kořenovém adresáři interního úložiště telefonu, do které se ukládají stažená data. Bez ohledu na to můžete ve většině případů ke staženým souborům v telefonu Galaxy přistupovat pomocí správce souborů – buď pomocí nativní aplikace, nebo aplikace třetí strany stažené z Google Play.

Jak najít stažené soubory v telefonu Samsung Galaxy 

  • Aplikace Moje soubory je předinstalována ve všech telefonech a tabletech Galaxy společnosti Samsung, takže její použití je pro tyto účely nejjednodušší. Tento správce souborů kategorizuje soubory podle jejich typu, což také samozřejmě umožňuje rychlejší přístup k těm, které hledáte. 
  • Otevřete aplikaci Moje soubory. Ta se typicky nachází ve složce Samsung. Pokud hledáte nedávno stažený soubor, měl by být vidět hned nahoře. 
  • Vyberte kategorii staženého souboru, který hledáte. Můžete klepnout na Obrázky a najdete zde všechny fotografie, snímky obrazovky i další obrazový matriál. Výsledky zde můžete třídit i podle názvu, data, typu a velikosti. 
  • Stažené soubory z Chromu, včetně stránek pro off-line prohlížení, najdete v kategorii sekci Stažené položky. Najdete zde i obsah, který byl sdílen za pomoci funkce Quick Share. 
  • Jestliže jste si stáhli nějaké instalační soubory mimo Google Play, najdete je zde pod ikonou APK. V případě potřeby je odtud můžete rovnou nainstalovat do zařízení. 
  • Znáte-li název souboru, který hledáte, ale nevíte, kde je umístěn, vyberte vpravo nahoře ikonu lupy určeného pro hledání. Jsou zde přítomny i filtry, kdy můžete hledat v určitém časovém období i podle typu souboru.

Soubory uložené ve vnitřním úložišti zařízení můžete také ručně procházet v Nastavení -> Péče o baterii a zařízení -> Úložiště, kde si lze rozkliknout jednotlivé kategorie od obrázků, přes videa a zvuk po dokumenty. Pokud váš telefon podporuje externí úložiště, tedy paměťové karty, zobrazí se zde také. 

Související články

Dnes nejčtenější

.