Zavřít reklamu

Vzhledem k tomu, že Samsung poměrně intenzivně pracuje na aktualizacích operačního systému a jeho zabezpečení, neustále měníte verze systému. V některých případech je důležité vědět, jakou verzi Androidu nebo uživatelského rozhraní One UI používáte. Jak zkontrolovat verzi Androidu na telefonu Samsung Galaxy se dozvíte v několika málo krocích. 

Rozdíl mezi Androidem a One UI 

Především je důležité znát rozdíl mezi tím, co Samsung nazývá One UI, a tím, co Google nazývá Android. Zatímco zařízení Samsung běží na One UI, hlavním operačním systémem pod jeho kapotou je právě Android. Samsung tak používá nad systémem Android svůj skin, který různě upravuje, aby vyhovoval potřebám uživatele. Jak se systém Android dále vyvíjí, společnost Samsung vyvíjí i One UI. Navíc samotná nadstavba Samsungu často poskytuje mnohé funkce, které v základním Androidu nenajdete.

S ohledem na to není mezi One UI a Androidem žádný velký rozdíl, pokud jde o identifikaci verze softwaru. Ve skutečnosti při jejím vyhledání v zařízení Galaxy zjistíte, že jsou zde uvedeny verze jak One UI, tak i Androidu. Číslo verze One UI bude představovat konečnou verzi systému Android, zatímco uvedená verze systému Android bude představovat generaci operačního systému.

Proč potřebujete znát verzi systému 

Zjištění verze systému Android nebo One UI v zařízení Samsungu se může hodit v několika scénářích. Například nové verze systému Android někdy přinášejí chyby – to je prostě přirozená součást procesu. Určením, jakou verzi systému Android používáte, vám pomůže zjistit, zda je třeba o těchto chybách vědět, nebo zda je třeba aktualizaci softwaru nejprve odmítnout, než nebude k dispozici její oprava.

Dalším důvodem, proč zjistit verzi systému Android, je vědět, jaké funkce jsou pro vaše zařízení dostupné. Nové verze systému Android a One UI občas přicházejí s novými funkcemi a znalost verze systému Android, kterou používáte, vám umožní zjistit, zda jsou pro vás v danou chvíli vůbec relevantní.

Jak zjistit verzi Androidu na Samsungu Galaxy 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Sjeďte zde úplně dolů a zvolte nabídku O telefonu. 
  • Zde klepněte na Informace o softwaru. 

Jako první zde již uvidíte Verze One UI a hned pod ní i nabídku Verze Android. Zde si Google připravil takový malý vtípek. Pokud párkrát kliknete na označení „Android“, objeví se vám na ploše hodiny ve stylu Material You. Když je nastavíte na 12:00, zobrazí se vám grafické podání aktuální verze systému Android. 

Dnes nejčtenější

.