Zavřít reklamu

Vesmírný dalekohled Jamese Webba, vypuštěný na sluneční orbitu koncem loňského roku, možná právě poskytl fanouškům Samsungu pro jejich smartphony a tablety Galaxy ty nejlepší tapety s vesmírnou tematikou. Před pár dny byl zveřejněn úplně první snímek z dalekohledu a od nynějška mají nadšenci, astronomové, kosmologové a další přístup k více než 200 fotografiím ve vysokém rozlišení na oficiální stránce Webb Space Telescope.

Tato stránka obsahuje fotografie mlhovin, galaxií zkroucených vlivem gravitační čočky, galaxií NGC 1300 a NGC 3351, galaktického jádra a mnoha dalších dechberoucích zdrojů starodávného kosmického světla. Kromě toho obsahuje ilustrace planet a jiných astronomických objektů, jakož i stylizované spektrální analýzy objevených exoplanet. Je to doslova pokladnice inspirativních snímků pro každého, kdo se alespoň trochu zajímá o astronomii, kosmologii a kosmický prostor.

Na některé fotky se můžete podívat v galerii výše. A pokud je chcete použít jako tapety, navštivte oficiální stránky dalekohledu, kde najdete celou galerii snímků ve vysokém rozlišení, které nejlépe vyniknou na AMOLED displeji. Ne nadarmo se produkty Samsungu jmenují Galaxy, a když voláte na zákaznickou linkou společnosti, je zde ta představena jako celá galaxie produktů. Chcete-li tedy svůj telefon této galaxii ještě více přiblížit, máte ideální příležitost.

Dnes nejčtenější

.