Zavřít reklamu

Globálně populární chatovací platforma WhatsApp pracuje na funkci, která by uživatelům umožnila k jejich statusu přidávat hlasové zprávy. Již nyní je možné ke statusu přidávat fotky, GIFy, videa a „textovky“. Informoval o tom na WhatsApp specializovaný web WABetaInfo.

Z obrázku, který web zveřejnil, vyplývá, že do záložky STAV přibylo tlačítko s mikrofonem, které je již dnes dostupné v chatu. Z obrázku to není sice úplně jasné, ale tlačítko by také mohlo zahrnovat možnost nahrávání stávajících audio souborů jakožto aktualizací statusu. Stejně jako fotografie a videa budou i hlasové zprávy při aktualizaci statusu používat koncové šifrování a stejnou úroveň zabezpečení a ochrany soukromí.

Funkce aktualizace statusu pomocí „hlasovek“ je stále ve vývoji a zatím není dostupná ani pro betatestery. Podle všeho si tak na ni ještě nějakou dobu počkáme. Připomeňme, že na podobné funkci v současnosti pracuje i Twitter (zde má název hlasové tweety a již se testuje, i když zatím jen pro verzi s iOS).

Související články

Dnes nejčtenější

.