Zavřít reklamu

Samsung, který je největším výrobcem pamětí na světě, představil světově první paměťový čip GDDR6 s rychlostí 24 GB/s. Vyráběn je pomocí 10nm EUV procesu a určen pro špičkové grafické karty příští generace. Korejský technologický obr již začal partnerům posílat jeho vzorky ve velikosti 16 GB.

Nová GDDR6 paměť Samsungu je určena pro vysoce výkonné grafické karty, které se používají v herních počítačích, herních noteboocích a konzolích. Používá materiál HKMG (High-K Metal Gate) k minimalizaci úniku proudu. Podle korejského giganta je o 30 % rychlejší než GDDR6 paměť s rychlostí 18 GB/s. Díky tomu může při použití se špičkovou grafickou kartou nabídnout rychlost přenosu dat až 1,1 TB/s . Vzhledem k tomu, že zcela vyhovuje specifikacím standardu JEDEC, bude kompatibilní se všemi návrhy grafických karet.

Samsung také uvedl, že jeho klienti nyní nový paměťový čip ověřují a že jeho uvedení na trh se bude krýt s uvedením grafických karet nové generace. Očekává se, že Nvidia představí „grafiky“ řady RTX 4000 někdy koncem letošního roku.

„Exploze dat, kterou nyní pohání umělá inteligence a metaverse, si žádá grafické schopnosti, jež dokáží současně zpracovávat masivní datové sady při extrémně vysokých rychlostech. S naší světově první GDDR6 pamětí s rychlostí 24 GB/s se těšíme na validaci grafické paměti na grafických platformách příští generace, abychom je uvedli na trh včas a uspokojili tak narůstající poptávku,“ řekl výkonný viceprezident společnosti Samsung Electronics Daniel Lee.

Dnes nejčtenější

.