Zavřít reklamu

Emoji jsou již nějakou dobu součástí toho, jak každý den komunikujeme, díky jejich schopnosti předat emoce či myšlenky. Knihovna dostupných emotikonů se v průběhu let rozšiřovala díky úsilí organizace Unicode Consortium i iniciativě Googlu Emoji Kitchen. V těchto dnech byly předloženy k zářijovému schválení organizaci nové emotikony, které by měly být ještě letos začleněny do standardu Unicode 15. Už nyní se díky webu Emojipedia můžeme podívat, jak vypadají jejich první návrhy.

Nových emoji má být letos jen 31, což je ve srovnání s loňskem pouze třetina. Jedním z nejžádanějších emotikonů v průběhu let byl high five – letošní kandidát s názvem Pushing Hands tuto potřebu konečně řeší. Zajímavými přídavky jsou také růžové, světle modré a šedé srdce, třesoucí se obličej, medúza nebo Khanda, což je symbol sikhské víry.

Ve skutečnosti je na seznamu pouze 21 emotikonů, protože zmíněný high five zahrnuje několik variant odstínu pleti. Je třeba mít také na paměti, že seznam emoji zahrnutý ve standardu Unicode 15 je pouze návrhem a finální design emotikonů se do září ještě může změnit.

Témata: , ,

Související články

Dnes nejčtenější

.