Zavřít reklamu

Mapy Google nabídnou energeticky efektivní trasy přizpůsobené elektromobilům, hybridním vozům a autům s dieselem. Rozborkou APK souborů nejnovější bety aplikace to zjistil web 9to5Google. Oblíbená navigační aplikace kromě toho změnila ikonu sdílené polohy.

Loni začaly Mapy Google nabízet alternativní způsob, jak navigovat vůz z jednoho místa na druhé. Zatímco jiné navigační aplikace obvykle optimalizují trasy z hlediska co nejkratší doby cestování, Mapy Google začaly nabízet trasy, které jsou energeticky úspornější a ekologičtější. Ne všechny vozy se však chovají stejně nebo mohou optimalizovat palivovou účinnost. Zatímco v USA jsou stále běžná vozidla jezdící na benzín, na silnicích roste množství elektrických a hybridních vozidel, pořád je i velké množství těch na dieselový pohon. Asi netřeba zmiňovat, že palivově nejúčinnější trasa pro auto se spalovacím motorem nebude stejná jako ta pro elektromobil.

Web 9to5Google zjistil, že poslední beta Map Google (verze 11.39) obsahuje přípravy na specifikaci typu motoru vozu, které právě řídíte. Tento výběr s možnostmi pro benzín, elektrický pohon, hybridní pohon a diesel bude aplikace používat k „přizpůsobení“ vaší navigace tak, abyste našli to, co vám „ušetří nejvíce paliva či energie“. Podle všeho nebude nutné, abyste si vybrali konkrétní typ motoru, a to ani poté, co bude tato funkce vydána. Kromě toho bude v nastavení aplikace v případě potřeby možnost přepnout na jiný druh motoru.

Mapy Google již dostaly další novinku, kterou je upravená ikona sdílené polohy. Dosud byla ikona zvýrazněna bílým kruhem, který v nové verzi chybí, a nyní je tak viditelný celý profilový obrázek osoby sdílející polohu. Z hlediska celkové estetiky aplikace je tato drobná změna jistě vítaná.

Dnes nejčtenější

.