Zavřít reklamu

Android je skvělý operační systém nabitý parádními funkcemi, a který vám na rozdíl od iOS umožňuje i mnohá nastavení. Kolik toho ale o svém telefonu nebo tabletu Galaxy skutečně víte? Podívejte se na těchto 5 užitečných tipů pro Android 12 s One UI 4.1, které třeba ještě neznáte a usnadní vám tak používání vašeho zařízení.

Rozložení domovské obrazovky 

Když vybalíte nový telefon Galaxy z jeho krabičky, nabízí základní rozvržení velikosti, ať už disponuje jakkoli velikým displejem. Pokud si toto uspořádání chcete změnit, tak na rozdíl od platformy iOS můžete. Stačí k tomu jít do Nastavení a zvolit Domovská obrazovka. Jako první se zde nabízí volba Rozložení domovské obrazovky a následují možnosti mřížek nejen jí ale i aplikací a složek. Vždy stačí jen kliknout na nabídku a vybrat požadované rozvržení.

Režim na šířku 

Je skutečně otravné, když pracujete s telefonem na šířku v nějaké aplikaci nebo hře a přepnete se do systému, přičemž musíte zařízení v ruce přetáčet, i když jen chcete třeba ve Zprávách rychle někomu odpovědět ve vzájemné konverzaci. Proto je také vhodné povolit možnost používání zařízení na šířku. Jděte do Nastavení a Domovská obrazovka. Když zde sjedete níže, najdete zde nabídku Otočit do režimu na šířku, kterou zapněte.

Více oken na displeji 

Když už můžete pracovat na šířku, bylo by vhodné využít plného potenciálu multitaskingu. Chcete-li si tedy na displeji zobrazit více aplikací, mezi kterými se můžete okamžitě přepínat (i v režimu na výšku samozřejmě), není to nic složitého. Předně je důležité mít je vůbec spuštěné. Pak už jen přes nabídku tří linek v navigačním panelu vyberte první aplikaci a déle podržte její ikonu. Zde zvolte Otevřít v zobrazení na rozdělené obrazovce. Tažením za prostřední linku si můžete poměry oken i měnit.

Režim Nerušit 

Režim Nerušit je pravděpodobně jednou z nejvíce podceňovaných funkcí v celém operačním systému. Stručně řečeno vám nabízí možnost přepnout telefon do tichého režimu, ale stále umožňuje, aby se přes něho dostaly některé „šumy“. Mohou to být hovory, textové nebo WhatsApp zprávy od konkrétních kontaktů, upozornění z určitých aplikací nebo důležitá upozornění, jako jsou budíky. K jeho definování jděte do Nastavení, kde zvolte nabídku Oznámení a dole následně vyberte volbu Nerušit. Můžete si zde přidávat plány i výjimky atd.

Zvyšte dotykovou citlivost 

Pokud patříte mezi ty majitele mobilních telefonů, kteří se jej snaží bránit ze všech stran a používáte na něm nejen kryt ale třeba i tvrzené sklo, možná jste se setkali s tím, že vaše zařízení méně reaguje na dotyky. Tento jev se samozřejmě projevuje spíše u těch levnějších řešeních. Pokud však zavítáte do Nastavení a vyberete zde volbu Displej, najdete zde možnost Dotyková citlivost. Jejím povolením tak jednoduše zvýšíte citlivost displeje a zařízení by se vám mělo používat pohodlněji i v případě přítomnosti ochranných skel a fólií.

Související články

Dnes nejčtenější

.