Zavřít reklamu

Po měsících upoutávek a úniků informací se dnes konečně dočkáme úplného odhalení tohoto nevšedního zařízení. Nothing Phone (1) je totiž možná nejzajímavějším telefonem letošního roku, už jen proto, že společnost přesně ví, jak vzbudit z nového produktu patřičné nadšení. Dnes se tak dozvíme i kompletní jeho specifikaci a potvrdíme si ceny a dostupnost.

Máme totiž už poměrně hodně drobných informací, ze kterých lze ten celek docela obstojně poskládat. Společnost vše potvrdí dnes, tedy 12. července v 16:00 BST, kdy má naplánovanou prezentaci v Londýně. Pro nás to zamená, že událost začne v 17. hodin našeho času. Přímý přenos bude k dispozici na YouTube a na webových stránkách společnosti Nothing, přikládáme jej i níže.

Společnost Nothing nazývá svou událost jako „Návrat k instinktu“ a slibuje, že díky jejímu produktu budou technologie opět vzrušující. Vzhledem k tomu, že jsme se o telefonu dozvěděli již skutečně hodně, mohli byste si myslet, že společnost toho už o svém zařízení nemůže prozradit o mnoho více. Stále však existuje několik faktorů, které nám nebyly oficiálně potvrzeny. Víme ale, jak funguje světelná show Glyph, což je to, co právě telefon od všech ostatních odlišuje.

Nothing Phone (1) má být vybaven 6,5palcovým OLED displejem s obnovovací frekvencí 90 nebo 120 Hz, čipsetem Snapdragon 778G+, baterií s kapacitou 4500 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení a bezdrátového nabíjení s momentálně neznámým výkonem, poddisplejovou čtečkou otisků prstů a softwarově bude podle všeho stavět na Androidu 12. Už dříve do éteru pronikla jeho evropská cena. Hlavní fotoaparát používá 50MPx snímač Sony IMX766 se světelností objektivu f/1.8, kterému sekunduje „širokáč“ s v tuto chvíli neznámým rozlišením a úhlem záběru 114°. Fotosestava disponuje dvojitou optickou a elektronickou stabilizací obrazu a umí nahrávat videa s 1 miliardou barev. Kromě toho fotoaparát nabídne noční režim a funkci detekce scény.

Související články

Dnes nejčtenější

.