Zavřít reklamu

O jednom z mediálně „nejpropíranějších“ smartphonů poslední doby Nothing Phone(1) jsme se nyní dozvěděli další střípek informací. Společnost na TikToku zveřejnila, že bude disponovat poddisplejovou čtečkou otisků prstů. To u telefonu střední třídy, kterým má Nothing Phone(1) být, není úplně obvyklé.

Jakou technologii poddisplejové čtečky otisků prstů bude Nothing Phone(1) používat, jestli ultrasonickou, nebo optickou, není možné s jistotou říci, avšak vzhledem k tomu, že po stisknutí senzoru se neobjeví žádné světlo, půjde pravděpodobně o ultrasonickou čtečku. Ultrasonické čtečky otisků prstů nabízejí výhody jako lepší zabezpečení či spolehlivost než některé optické senzory. Telefon se bude kromě toho chlubit další funkcí, která u zařízení střední třídy není úplně běžná, a sice podporou bezdrátového nabíjení.

Nothing Phone(1) jinak podle oficiálních i neoficiálních zpráv dostane do vínku 6,5palcový OLED displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, čipset Snapdragon 778G+, duální fotoaparát s 50MPx hlavním snímačem a baterii s kapacitou 4500 mAh a podporou 45W rychlého nabíjení. Softwarově jej bude velmi pravděpodobně pohánět Android 12. Jedním z jeho největších lákadel pak bude design zadní strany, která je částečně průhledná. Uveden na scénu bude již v úterý. Už dříve unikla do éteru jeho údajná cena.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.