Zavřít reklamu

V uplynulém roce jsme se setkali s několika zprávami, které naznačovaly, že se Samsung snaží stát dodavatelem kamer pro největšího světového výrobce elektromobilů společnost Tesla. Jihokorejský technologický gigant nyní konečně učinil přítrž spekulacím a potvrdil, že s Teslou skutečně jedná. 

Společnost Samsung Electro-Mechanics uvedla, že je s výrobcem elektromobilů jako potenciální dodavatel kamer opravdu v úzkém kontaktu. Jednání se však zatím zdají být předběžná a technologický gigant nebyl ochoten prozradit žádné podrobnosti o velikosti samotného případného kontraktu.

Společnost Samsung ve svém prohlášení pro regulační orgány potvrdila, že nadále pracuje na „zdokonalování a diverzifikaci svých modulů fotoaparátů“. Loni Samsung uvedl na trh svůj první kamerový senzor pro automobily ISOCELL Auto 4AC. Ve stejném roce se pak začaly rojit zprávy, že Samsung možná uzavřel dohodu s Teslou v hodnotě 436 milionů dolarů, na jejímž základě by měl výrobci elektromobilů dodávat kamery pro Tesla Cybertruck.

Na začátku letošního roku jiná zpráva skutečně naznačovala, že Samsung Electro-Mechanics tuto zakázku na kamery pro Cybertruck získal, čímž dostal přednost před společností LG Innotek. Druhá jmenovaná společnost následně opravdu potvrdila, že se aukce nezúčastnila. Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk nedávno uvedl, že výroba vozu Cybertruck je sice plánována na polovinu roku 2023, současně ale také zmínil, že tento termín může být poněkud „optimistický“. Cybertruck byl přitom světu představen již v toce 2019.

Dnes nejčtenější

.