Zavřít reklamu

Čínský dravec Realme se chystá 12. července představit svou novou vlajkovou loď GT2 Explorer Master. Kromě toho, že to bude jeden z prvních telefonů běžící na novém špičkovém čipu Qualcommu Snapdragon 8+ Gen 1, půjde o světově první smartphone používající operační paměť LPDDR5X.

Paměti LPDDR5X nabízejí datovou propustnost až 8,5 GB/s, což je o 2,1 GB/s více než u pamětí LPDDR5, a spotřebovávají také o 20 % méně energie. Realme vedle toho odhalil, že GT2 Explorer Master bude disponovat 10bitovým displejem podporujícím standard HDR10+ a 120Hz obnovovací frekvenci. Obrazovka (podle všeho 6,7palcová) bude také mít 16 tisíc úrovní automatického jasu pro ochranu zraku a ultratenký spodní rámeček (konkrétně s tloušťkou 2,37 mm).

Smartphone by jinak měl být vybaven až 12 GB operační a až 256 GB vnitřní paměti, trojitým fotoaparátem s 50MPx hlavním snímačem a optickou stabilizací obrazu a baterií s kapacitou 5000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Jestli bude dostupný i v Evropě, není v tuto chvíli známo, snad se to dozvíme příští týden.

Související články

Dnes nejčtenější

.