Zavřít reklamu

Léto vybízí k cestování. Cílem mnoha z nás se kromě přímořských letovisek, koupališť a dalších typicky letních destinací stávají hory. Které aplikace se vám mohou při letních výpravách do hor hodit?

SunCalc

Nejen při letních pobytech v horských oblastech se vám může hodit také aplikace s názvem SunCalc. Její hlavní devízou je schopnost precizně vypočítat pozici slunce v danou dobu ve vaší poloze. Aplikaci můžete využít k plánování výletů a návratů tak, abyste do cíle dorazili ještě za světla, ocení ji ale také například fotografové.

Stažení v Google Play

Záchranka

Tuzemskou aplikaci Záchranka zmiňujeme téměř v každém článku, který se týká aplikací pro cestování. Pravdou je, že zejména v horách se pro vás Záchranka může stát neocenitelným pomocníkem, který vám může doslova zachránit život. Nabízí možnost přivolání pomoci i v případě neznalosti aktuální lokace nebo neschopnosti mluvit, osvojíte si díky ní základy první pomoci, a najdete zde i cenné kontakty na lékařská střediska, horskou službu a další.

Stažení v Google Play

Accuweather

Accuweather je populární, spolehlivá a užitečná aplikace, která vám poskytne přesnou předpověď počasí nejen na horách, a nejen v létě. Najdete zde hodinovou i denní předpověď, stejně jako výhled na dalších 15 dní. Samozřejmostí jsou také mapy s radarovými snímky nebo třeba možnost aktivace notifikací na extrémní výkyvy počasí a neobvyklé jevy.

Stažení v Google Play

AllTrails

Pro efektivní a spolehlivé plánování tras vašich letních horských výletů je zde aplikace s názve AllTrails. Kromě plánování tras zde můžete vyhledávat také nové trasy, a to jak pro pěší turistiku, tak i pro běh nebo jízdu na kole. Trasy můžete prohlížet také offline a ukládat je do seznamu oblíbených.

Stažení v Google Play

Mapy.cz

Další klasikou, kterou určitě oceníte nejen v horách, jsou tuzemské Mapy.cz. Tato aplikace, kterou její tvůrci neustále vylepšují a aktualizují, nabízí možnost plánování a ukládání tras včetně offline prohlížení, najdete zde ale také tipy na výlety po okolí, body zájmu, několik různých režimů zobrazení map a mnoho dalšího.

Stažení v Google Play

Dnes nejčtenější

.