Zavřít reklamu

Zaklínač 3, mnohými považovaný za jednu vůbec nejlepších videoher všech dob, představil hráčům karetní hru Gwent. Hříčka, která se původně vyskytovala v knižních předlohách Andrzeje Sapkowskiho, dostala konkrétní podobu a společně s ní i početnou fanouškovskou základnu. Tu dokázal uspokojit samostatný Gwent: The Witcher Card Game, vývojáři z CD Projektu však mají s povedenou hrou větší plány. Po samostatné příběhové odbočce Thronebreaker nyní na všechny platformy dorazil konečně i Gwent ve formě roguelike. Neočekávaně oznámený Rogue Mage si přitom na Androidu můžete zahrát již nyní.

Gwent: Rogue Mage představuje zcela nové příběhy z populárního světa, který si zvládl vysloužit i dvě série na Netflixu, kdy nás letos na podzim čeká mírná odbočka od Geralta, i když pořád v duchu tradice Zaklínače. Videoherní novinka vás přenese stovky let před dobrodružství Geralta a Ciri, do doby, kdy se střetly dimenze a do středověkého světa se začala prodírat první monstra. V roli mága Alzura se vydáte na misi stvořit dokonalou zbraň proti novému nepříteli – první zaklínače.

Hra roubuje samotný Gwent na léty prozkoušenou kostru karetních rogueliků. Každý průchod hrou trvá zhruba hodinu a během každého z nich dostanete možnost procvičit si strategické uvažování nejen během samotného hraní, ale i během rozhodování u náhodně rozmístěných zvláštních událostí. Každý průchod začínáte s dvanácti kartami vámi vybrané frakce, odemknutí všech karet a bonusů má podle vývojářů trvat přibližně třicet hodin. Gwent: Rogue Mage vás vyjde na 249 korun.

Gwent: Rogue Mage v Google Play

Dnes nejčtenější

.