Zavřít reklamu

Jak chráníte svůj telefon? V případě jeho těla samozřejmě krytem, pokud jde o displej, nabízí se ochranná skla. To od společnosti PanzerGlass pro Galaxy A53 5G pochází od společnosti s dlouhou historií na poli příslušenství k mobilním telefonům a jedná se tak o špičku ve svém oboru. 

Výrobce se opravdu snaží uspokojit potřeby svých zákazníků. Proto v samotné krabičce najdete sklo, hadřík napuštěný alkoholem, čistící hadřík a samolepku na odstranění prachu. Pokud se pak bojíte, že se vám aplikace skla na displej svého zařízení nepovede, můžete veškeré obavy hodit stranou. Hadříkem napuštěným alkoholem dokonale očistíte displej zařízení tak, aby na něm nezůstal jediný otisk prstu. Čistícím hadříkem jej pak vyleštíte k dokonalosti. Když se i pak bude na displeji nacházet ještě nějaké to smítko prachu, jednoduše ho odstraníte přítomnou samolepkou. Následuje lepení skla.

6 jednoduchých kroků 

Sama krabička produktu vás instruuje, jak máte postupovat. Čištění, leštění a odstranění prachu už máte za sebou, nyní stačí sejmout sklo z tvrdé plastové podložky (číslo 1) a ideálně jej na displej polohovat. K tomu doporučuji rozsvítit displej, abyste lépe viděli, kde začíná a končí, protože jediné, od čeho se na celé čelní ploše jinak můžete odpíchnout, je průstřel pro čelní kameru.

Lépe se tak chytnete stran a sklo ideálně vystředíte. Jakmile jej na displej položíte, je vhodné prsty od středu ke krajům vytlačit vzduchové bubliny. Po tomto kroku už vám stačí sejmout vrchní fólii (číslo 2) a máte hotovo. Jestliže nějaké menší bubliny zůstanou, nevadí, časem samy zmizí. Jsou-li přítomny větší, můžete sklo ještě odlepit a pokusit se jej polohovat znova. Sklo i po opětovném přilnutí drží zcela příkladně.

Nevíte, že jej používáte 

Na používání je sklo příjemné, v podstatě nevíte, že jej na displeji máte. Na dotek nepoznáte rozdíl. Hrany skla jsou uváděna jako 2,5D a je pravda, že občas zachytí nějakou tu nečistotu. Budete tak muset častěji „leštit“. Jakmile však kraje displeje ztratí svou z počátku lepivější vrstvu, kterou ze, tento jev se prakticky eliminuje. Jen se ještě připravte na to, že pokud budete fotit selfie, budete muset průstřel hodně čistit. V něm se nečistoty drží nejčastěji, čemuž se bohužel neubráníte.

Sklo má tloušťku jen 0,4 mm, takže design zařízení nijak neničí. Z dalších specifikací je také důležitá tvrdost 9H, která udává, že tvrdší je vlastně jen diamant. Sklu to samozřejmě zaručuje odolnost nejen proti nárazu ale i poškrábání. Investice do skla je tak výhodnější než výměna displeje v servisu. Ve stále přetrvávající covidové době oceníte i antibakteriální úpravu podle ISO 22196, která hubí 99,99 % známých bakterií. Sklo je samozřejmě kompatibilní i s většinou ochranných krytů, kterým nijak nevadí. 

V Nastavení a nabídce Displej si můžete ještě aktivovat funkci Dotyková citlivost. Zvýšíte tím citlivost displeje na dotyky. Osobně jsem ji nechal vypnutou, protože telefon reagoval zcela příkladně, takže to bylo zbytečné. PanzerGlass Samsung Galaxy A35 5G sklo vás vyjde na 699 Kč. 

PanzerGlass Edge-to-Edge Samsung Galaxy A33 5G sklo můžete koupit například zde

Dnes nejčtenější

.