Zavřít reklamu

Obnovení továrního nastavení není něco, co by majitelé smartphonů a tabletů Galaxy dělali příliš často. Existují však situace, kdy můžete potřebovat provést čistý reset do továrního nastavení, například když se chystáte zařízení recyklovat, vyměnit, darovat nebo prodat. A protože tento úkon obvykle děláte jednou za delší časový úsek, snadno zapomenete, kde možnost, jak obnovit tovární nastavení Samsungu, vlastně hledat. 

Provedení čistého obnovení továrního nastavení v zařízení Samsung Galaxy vyžaduje pouze několik kroků. Nejedná se o složitý proces, ale mějte na paměti, že přijdete o všechna data uložená v paměti telefonu. Data uložená na microSD kartě (za předpokladu, že vaše zařízení Galaxy má rozšiřitelné úložiště) nebudou obnovením továrního nastavení nijak ovlivněna. Bez ohledu na to doporučujeme před pokračováním zálohovat všechna data a stejně tak kartu ze zařízení vyjmout.

Jak obnovit tovární data Samsungu 

  • Otevřete Nastavení. 
  • Sjeďte úplně dolů a vyberte nabídku Obecná správa. 
  • Zde opět sjeďte dolů a vyberte volbu Obnovit. 
  • Tady už najdete možnost Obnovit tovární data. 

Jste zde upozorněni i na ten fakt, že tato možnost obnoví výchozí nastavení telefonu. Budou vymazána nejen data, ale i nainstalované aplikace. Budete také odhlášeni od všech účtů. Pokud tedy opravdu chcete obnovit tovární data, potvrďte svou volbu nabídkou Obnovit, kterou najdete úplně dole. Poté se telefon restartuje a proběhne jeho vymazání. Čas tohoto úkonu bude závislý na tom, kolik dat máte v zařízení před jeho vymazáním. Měli byste mít také zařízení dostatečné nabité k tomu, aby mu během procesu nedošla energie a ten tak nebyl přerušen a doběhl korektně až do svého konce. 

Související články

Dnes nejčtenější

.