Zavřít reklamu

Nejdříve se funkce detekce pádu objevila v hodinkách Galaxy Watch Active2, až poté ji Samsung přidal do Galaxy Watch4, a také ji mírně vylepšil. Uživatel si v nabídce může totiž nastavit i intenzitu. Jak na Galaxy Watch4 nastavit detekci pádu se vám hodí už jen proto, že vás to může zachránit v krizových situacích. 

Funkci si můžete nastavit i na starších modelech chytrých hodinek společnosti. Postup bude velice podobný, jen se mohou mírně lišit možnosti, a to právě zejména s ohledem na citlivost. Smysl funkce pak je, že pokud hodinky zaznamenají tvrdý pád jejich nositele, tak o tom na vybrané kontakty odešlou patřičnou informaci spolu s jeho polohou, takže ti hned vědí, kde se postižený nachází. Automaticky se může spojit i hovor.

Jak nastavit na Galaxy Watch4 detekci pádu 

  • Otevřete ve spárovaném telefonu aplikaci Galaxy Wearable. 
  • Vyberte Nastavení hodinek. 
  • Zvolte Rozšířené funkce. 
  • Klepněte na nabídku SOS. 
  • Zde aktivujte přepínač Při detekci tvrdého pádu. 
  • Následně musíte povolit oprávnění k zjišťování polohy, přístup k SMS a Telefonu. 
  • V okně o informacích ohledně funkce klepněte na Souhlasím. 
  • V nabídce Přidat tísňový kontakt můžete zvolit ty, které budou funkcí upozorněni. 

Když ještě na funkci Detekce tvrdého pádu klepnete (ale ne na přepínač), najdete zde podrobnější informace. Zjistíte tak, že po detekci pádu hodinky vyčkají 60 sekund, během kterých vás budou informovat pomocí zvuku i vibrací, než odešlou zprávu vybraným kontaktům. Když během té doby oznámení deaktivujete, žádnou akci neprovedou. Je třeba mít ale na paměti, že hodinky mohou pád zaznamenat, i když se o něho nejedná, a to zejména v případě kontaktních aktivit/sportů. 

Níže je pak možnost zapnout nabídku Vysoká citlivost. V jejím případě se tedy detekce zpřesní, ale stejně tak může docházet k více špatným vyhodnocením. Pokud ale hodinky nosí neaktivní uživatel, tedy typicky starší lidé, kteří se už sportu nevěnují a riziko pádu u nich hrozí o to více, jistě se zvýšenou citlivost aktivovat vyplatí. V nabídce SOS si pak můžete i aktivovat volbu Tísňové volání uživateli, které bude provedeno u výše vybraného nouzového kontaktu.

Galaxy Watch4 koupíte například zde

Související články

Dnes nejčtenější

.