Zavřít reklamu

Samsung zveřejnil odhad svých finančních výsledků za letošní druhý kvartál. Vyplývá z nich, že jeho provozní zisk by měl dosáhnout 14 bilionů wonů (asi 267,6 miliardy Kč), což by představovalo meziroční růst o 11,38 %. Zároveň by šlo o nejvyšší provozní zisk korejského giganta za poslední čtyři roky.

Samsung kromě toho očekává, že jeho čipová divize v období duben–červen 2022 utrží 76,8 bilionu wonů (přibližně 1,4 bil. Kč), což by bylo z roku na rok o 20,9 % více. Detailní rozpis jednotlivých divizí společnost zatím nezveřejnila, učiní tak koncem měsíce v rámci „ostrých“ finančních výsledků. Za takovýmto nárůstem zisku stojí neustálá poptávka po paměťových čipech pro servery a datová centra. Globální dodávky pamětí typu DRAM a NAND flash v předmětném období meziročně rostly o 9, resp. 2 %.

Očekává se ale, že druhá polovina roku už bude pro Samsung o něco chmurnější, a to především kvůli pokračující válce na Ukrajině, rostoucí inflaci a nové vlně covidových lockdownů v Číně, kteréžto faktory podle analytiků negativně dopadnou na poptávku napříč odvětvími a které sníží kupní sílu spotřebitelů. Podle analytické společnosti Gartner například globální dodávky smartphonů letos klesnou o 7,6 %.

Související články

Dnes nejčtenější

.