Zavřít reklamu

Přinášíme seznam zařízení Samsungu, která v týdnu od 27. června do 1. července obdržela softwarovou aktualizaci. Konkrétně jde o Galaxy S21 FE, Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy M31s, Galaxy Fold a Galaxy Z Fold3.

Na smartphony Galaxy S21 FE (varianta s čipem Exynos), Galaxy A33 5G, Galaxy A53 5G, Galaxy M31s a „ohýbačku“ Galaxy Fold začal Samsung vydávat červnový bezpečnostní patch. U Galaxy S21 FE nese aktualizace firmwarovou verzi G990BXXU2CVF1 a v tuto chvíli ji dostávají uživatelé v Evropě, u Galaxy A33 5G verzi A336BXXU2AVF2 a po jejím vydání v asijských zemích ji Samsung nyní zpřístupňuje v evropských zemích, včetně Česka, Slovenska nebo Polska, u Galaxy A53 5G přichází update s firmwarovou verzí A536BXXU2AVF2 a platí pro něj to samé co pro Galaxy A33 5G, u Galaxy M31s s verzí M317FXXS3DVF3, přičemž jako první dorazil do různých zemí starého kontinentu, a aktualizace pro Galaxy Fold nese firmwarovou verzi F900FXXU6HVF3 a jako první byla zpřístupněna v USA a poté v Brazílii. V příštích dnech by měly následovat další trhy. Jako vždy si můžete dostupnost nové aktualizace zkontrolovat manuálně otevřením Nastavení→Aktualizace softwaru→Stáhnout a nainstalovat.

Jen pro připomenutí: červnová bezpečnostní záplata opravuje celkem 65 zranitelností souvisejících s ochranou soukromí a bezpečností, z nichž většinu, konkrétně 48, opravil Google, zbytek Samsung. Některé bugy se týkaly přístupu k datům na SIM kartě, vzdáleného spouštění kódu, nesprávného řízení přístupu, informací o MAC adrese a přístupu k fotoaparátu. Než tato aktualizace dorazila, hackeři mohli na dálku znefunkčnit software telefonu či tabletu. Vyřešeny byly také zranitelnosti související s účtem Samsungu a připojením k Wi-Fi a přes Bluetooth.

Pokud jde o „skládačku“ Galaxy Z Fold3, ta obdržela za krátkou dobu již druhý softwarový update. Ten přichází s firmwarovou verzí F926BXXU1CVF1 a je dostupný napříč Evropou. Zatímco první aktualizace přinesla červnový bezpečnostní update a některá vylepšení fotoaparátu, nová přináší vylepšení stability, lepší výkon a opravuje další bugy. Bohužel, jak je špatným zvykem Samsungu, detaily o těchto vylepšeních a opravě chyb si nechal pro sebe.

Telefony Samsung Galaxy koupíte například zde

Dnes nejčtenější

.